آخرین خبرها

دریچه

در نشست خبری مدیران حوزه حمل‌ونقل اعلام شد
بسیج امکانات
برای خدمت به زائران
زهرا اسکندریان- نشست خبری مدیران حوزه حمل‌ونقل به‌منظور اعلام برنامه‌های دهه پایانی صفر روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در محل پایانه مسافربری امام‌رضا(ع) برگزار شد. به‌گزارش شهرآرا، سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در این نشست بیان کرد: امسال در دهه پایانی ماه صفر ٣هزارو١۵٢ دستگاه اتوبوس از طریق پایانه‌های مسافربری مشهد به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.
مجید کابلی با بیان اینکه در روزهای ٢٨ و ٣٠ صفر پارکینگ پایانه مسافربری مشهد رایگان است، افزود: مساجد اطراف پایانه امام رضا(ع) برای اسکان موقت و اضطراری زائران در نظر گرفته شده است.
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و جاده‌ای خراسان رضوی در ادامه این نشست بیان کرد: ۴هزار دستگاه اتوبوس در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای برای سرویس‌دهی به زائران پیاده پیش‌بینی شده است.
جواد وحدتی‌فر با بیان اینکه ٧٠درصد ناوگان‌ حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد برای انتقال زائران به مقاصد در روز آخر ماه صفر آماده شده است، افزود: زائران برای پیشگیری از اتلاف‌وقت خود باید بلیت‌های برگشت را قبل از حضور در پایانه مسافربری تهیه کنند.
جانشین پلیس‌راه خراسان رضوی نیز در این نشست با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی بیان کرد: از صبح روز چهارشنبه، ٢۴آبان، تردد خودروها در محور قدیم مُلک‌آباد- مشهد ممنوع می‌شود. سرهنگ احسان‌بخش افزود: برای حفظ ایمنی زائران پیاده، ممنوعیت تردد در محور قدیم ملک‌آباد-مشهد تا ظهر روز یکشنبه ٢٨آبان، ادامه خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد نیز گفت: در روزهای پایانی ماه صفر به‌دلیل افزایش تقاضای سفر، زمان سرویس‌دهی خطوط یک و ٢ قطارشهری افزایش می‌یابد. خطوط یک و ٢ قطارشهری در روز پنجشنبه ٢۵ آبان از ساعت ۶ تا ٢٣، جمعه ٢۶ آبان از ساعت ۶ تا ٢٢:٣٠، شنبه ٢٧ آبان از ساعت ۶ تا ٢٣ و یکشنبه ٢٨ آبان از ساعت ۶ تا ٢٢ سرویس‌دهی خواهند داشت. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد بیان کرد: سرفاصله زمانی رسیدن قطارها در خط یک حدود ۵ دقیقه و در خط٢ نیز ٢٠دقیقه در نظر گرفته شده است.سخن‌گوی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این نشست خبری گفت: از روز پنجشنبه ٢۵ آبان اتاق مدیریت بحران با حضور تمام نمایندگان خدمات‌رسان تشکیل می‌شود. مجید بخت‌آزما بیان کرد: از ساعت ١۴ تا ١٧ عصر روز شهادت امام‌رضا(ع) مسیر ورودی میدان انقلاب از میدان جهاد مسدود می‌شود و مسیر تردد میدان حافظ و خیابان کوشش نیز به‌صورت مقطعی باز و بسته خواهد شد.


هم‌زمان با دهه پایانی ماه صفر
۴١٠ المان و پرده عزاداری
در مشهد نصب شد
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری مشهد گفت: هم‌زمان با دهه پایانی صفر، بیش از ۴١٠ المان و پرده عزاداری مزین به‌ نام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در میادین و تقاطع‌های پرتردد سطح شهر نصب شد.
به‌گزارش شهرآرا، احمد محبی بیان کرد: ٢٠ المان و ٣٩٠ پرده سبز در معابر پرتردد مانند شریعتی، احمدآباد، شهید گمنام، جمهوری اسلامی، طبرسی، گوهرشاد، استقلال، فلسطین، شهید نواب صفوی، مجد، آزادشهر و دکترا جانمایی و نصب شد.


شهردار منطقه١٢ خبر داد
پیش‌بینی فضای گرم
برای اسکان زائران پیاده
شهردار منطقه١٢ مشهد از پیش‌بینی فضای گرم برای اسکان زائران پیاده در موکب‌های برپاشده در این منطقه خبر داد.
به‌گزارش شهرآرا، سعید اکبریان با اعلام این خبر بیان کرد: درراستای استقبال و پذیرایی از زائران پیاده، دو موکب با مشارکت مردم در بولوار شاهنامه و بزرگ‌راه آزادی راه‌اندازی شده است. وی افزود: در این موکب‌ها امکانات رفاهی ازجمله سرویس‌ بهداشتی، محل استراحت بانوان و آقایان، داروخانه، درمانگاه و محل اسکان پیش‌بینی شده است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس