آخرین خبرها

وقتی فلش دیسک‌ها جا باز می‌کنند

مهدی محمدی- وزیر محترم ارتباطات‌وفناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات، مدل غیرحجمی‌ تعرفه سرویس‌های ثابت به تصویب رسید و راه برای فروش اینترنت غیرحجمی‌ هموار
شد.»
برای آگاهی آن دسته از دوستانی که تفاوت اینترنت حجمی‌ و غیرحجمی‌ را نمی‌دانند، در این بخش به معرفی این دو مدل اینترنت می‌پردازیم:
﷯ طرح اینترنت حجمی: در این طرح شما به‌عنوان مثال ٢٠گیگابایت اینترنت می‌خریدید، با آن فیلم دانلود می‌کردید و هنوز فلش ٨گیگابایتی خود را پر نکرده بودید، می‌دیدید که ٢٠گیگابایت اینترنت تمام شد.
نیازی به توضیح نیست که علت تمام شدن ٢٠گیگابایت این بود که فلش دیسک ٨گیگابایتی شما همانند کفش، جا باز می‌کرد و شما می‌توانستید همه این ٢٠گیگ را توی فلش ٨گیگابایتی‌تان بگنجانید و تازه چند گیگابایت هم فضا اضافه بیاورید.
﷯ طرح اینترنت غیرحجمی‌(زمانی): این طرح بر مبنای زمان است و کاری به اینکه چه حجم اینترنت مصرف کرده‌اید، ندارد. این طرح هنوز اجرایی نشده است، ولی ازآنجاکه ما هم مثل شما در این آب‌وخاک زندگی می‌کنیم، حدس می‌زنیم این‌طوری
باشد:
شما به‌عنوان مثال، اینترنت نامحدود یک‌ماهه می‌خرید، ولی ازآنجاکه به قول قدیمی‌ها، عمرها خیلی زود می‌گذرد، در عرض هفت‌،هشت روز می‌بینید که این یک ماه تمام شد.
﷯ ﷯ ﷯
طبق گزارش نشریه اکونومیست، رکورد ورود شهروندان ایرانی به شهر وان ترکیه شکسته شده است و امسال ۳۸۸هزار ایرانی، وان ترکیه را به وان حمام خانه خود ترجیح دادند.
همچنین طبق گزارش نشریه یاد شده، دلیل هجوم این همه گردشگر ایرانی به ترکیه، این سه عامل است: دیدن مناظر طبیعی، جاذبه‌های تاریخی و خرید کالا.
پس مدیونید اگر برخلاف نشریه معتبر اکونومیست، فکر کنید دلیل دیگری برای این همه مسافرت به ترکیه و سواحل آنتالیا وجود دارد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس