آخرین خبرها

دنیای فناوری

شهر هوشمند بیل گیتس
بیل‌گیتس قصد دارد در یک بیابان به مساحت ۱۰۱ کیلومتر شهر هوشمند بسازد.
به‌این منظور این چهره‌ سرشناس و ثروتمند عرصه فناوری یک صحرای بی‌آب و علف را درآریزونا به قیمت ۸۰ میلیون دلار خریداری‌کرده است تا شهر هوشمند جدیدی درآن بسازد.
این شهرکه «بلمونت» نام‌گرفته با توجه به جدیدترین فناوری ها از جمله خودروهای خودران و شبکه‌های انتقال اطلاعات سریع طراحی خواهد شد. بلمونت در زمینی به مساحت ۱۰۱ کیلومتر مربع ساخته می‌شود. البته هم اکنون جمعیت کمی در این منطقه زندگی می‌کنند اما طبق برنامه‌ریزی و نقشه شهر باید ۸۰ هزار خانه و ۱۶ کیلومتر مربع فضای صنعتی، اداری و تجاری ساخته شود.
همچنین در این شهر ۱۳ کیلومتر مربع فضای باز و ۱.۵ کیلومتر مربع فضا برای احداث مدارس عمومی در نظر گرفته شده‌است.


وب سایت داعش هک شد
یک هکر مسلمان به وب سایت خبرگزاری داعش نفوذکرده و آدرس ایمیل ۲ هزار مشترک وب سایت «اعماق» را منتشرکرده است.
هکری به نام Di5s3nSi0N مسئولیت این حمله را به عهده‌گرفته است. وب سایت اعماق وسیله ارتباطی اصلی داعش است و جدیدترین اخبار درباره فعالیت‌های تروریستی این گروه شبه نظامی در سراسر جهان را منتشر می‌کند.
این درحالی است که سه ساعت قبل از این حمله، اعماق در ایمیلی به مشترکان خود اعلام کرد به دلیل آنکه بارها مورد حملات سایبری قرار گرفته، اقدامات امنیتی خود را افزایش داده است.
این هکر درعکس العمل به این پیام، توییتی را با مضمون« چالش را قبول می‌کنم» منتشرکرد. پس از آن ایمیلی به تمام مشترکان وب سایت اعماق با این مضمون فرستاد که: « ما تمامی ایمیل‌های مخفی داعش را هک کردیم.....»
این پیام همچنین حاوی آدرس ایمیل ۱۷۸۴ مشترک وب‌سایت داعش بود.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس