آخرین خبرها

بازکردن یخ خوراکی‌های منجمد

﷯ازبین بردن لک ناشی از زنگ‌زدگی: اثر زنگ فلزات، به‌ویژه رگه‌های فلزی بر روی لباس را می‌توان با لیموترش از بین برد. لیموترش را از وسط به دونیم کنید و آن را روی لک مدنظر فشار دهید تا آب آن روی لک زنگ‌زدگی بریزد. سپس یک لایه نمک روی آن ریخته و لباس را در مقابل آفتاب آویزان کنید.
﷯چطور مانع از کپک‌زدن مربا شویم؟ یکی از دلایل کپک‌زدن مربا آن است که به‌طور کامل پخته نشده است. اگر مربای شما کپک زده یک لایه از روی آن را با قاشق بردارید و بقیه مربا را دوباره بپزید. درضمن، هنگام تهیه مربا از قاشق چوبی استفاده کنید.
﷯یخچال را کجا بگذاریم؟ هرگز یخچال را در نزدیکی اجاق گاز یا آبگرمکن قرار ندهید، زیرا حرارت ناشی از پخت‌وپز اجاق گاز و یا آبگرمکن، باعث کاهش عمر دستگاه می‌شود. درضمن، محل استقرار یخچال هم باید بین ١۵ تا ٢٠سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد.
﷯راه مناسب برای بازکردن یخ مواد منجمد‌شده: برای آب‌کردن یخ موادخوراکی منجمد‌شده، آن‌ها را در یخچال بگذارید. این‌کار افزون‌بر اینکه باعث می‌شود موادغذایی با‌سرعت کمتری از حالت انجماد خارج شود، در انرژی مصرفی یخچال هم صرفه‌جویی می‌کند.
﷯جداکردن برچسب روی شیشه با سرکه: سرکه یکی از مایعاتی است که کاربردهای بسیاری در خانه‌داری و نظافت منزل دارد. یکی از کاربردهای مهم سرکه، جداکردن برچسب‌های روی شیشه است. برای این‌کار قدری سرکه روی برچسب بریزید و بگذارید به همان حالت ۵دقیقه‌ای بماند. بعد با دستمالی پاک، خیلی ساده برچسب کاغذی و چسب زیر آن را از روی شیشه تمیز کنید. با استفاده از این‌روش دیگر اثری از چسب برروی شیشه باقی نخواهد
ماند.
محبوبه امیری مقدم

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس