آخرین خبرها

اردوی آمادگی سرخابی‌ها این‌روزها در دو اقلیم متفاوت برگزار می‌شود؛ استقلال در جنوب ایران پرسپولیس در جنوب تهران

حمیدکیان- در روزهایی که لیگ برتر فوتبال تحت‌تأثیر بازی‌های دوستانه تیم ملی است، دو قطب فوتبال کشور مشغول آماده‌سازی خود برای شروع دوباره در لیگ هستند. استقلال با شفر سرمربی جدید خود به جزیره جنوب ایران، کیش رفته و یک اردوی یک‌هفته‌ای را در آنجا برگزار می‌کند تا تیم به شرایط دلخواه مربی آلمانی برسد. اما پرسپولیس در جنوب تهران و در ورزشگاه اختصاصی خود تمریناتش را زیرنظر برانکو ادامه می‌دهد تا شاید با نتیجه‌گرفتن در لیگ از حاشیه‌های اطراف این باشگاه کم شود!

تساوی استقلال با تیم منتخب کیش
استقلال بعد از چند جلسه تمرین بدن‌سازی فشرده دیداری دوستانه با تیم منتخب کیش برگزار کرد که حاصل آن تساوی ١بر١ بود. استقلالی‌ها که صبح و عصر تمرینات پرفشاری را انجام می‌دهند، در این بازی بارها دروازه منتخب کیش را تهدید کردند، اما درنهایت نتوانستند به نتیجه‌ای بهتر از تساوی ١بر١ دست پیدا کنند. با تصمیم وینفرد شفر در این بازی بازیکنانی به میدان رفتند که در هفته‌های گذشته کمتر فرصت بازی‌کردن پیدا کرده بودند. بازیکنانی مثل مهدی رحمتی، آرمین سهرابیان، سجاد شهباززاده، امید نورافکن، لئوناردو پادوانی و یعقوب کریمی، بازیکنانی هستند که از زمانی که شفر سرمربی استقلال شده، کمتر فرصت بازی‌کردن پیدا کرده‌اند؛ ولی در بازی روز گذشته برابر منتخب کیش در ترکیب این تیم به میدان رفتند. این بازیکنان تلاش زیادی کردند که نظر شفر را نسبت به خود تغییر بدهند و شروع لیگ نشان می‌دهد که آن‌ها چقدر در این امر موفق بوده‌اند. استقلالی‌ها حالا روز پنجشنبه به تهران برمی‌گردند و خود را آماده شروع دوباره لیگ می‌کنند. دراین‌بین شفر بسیار امیدوار است تیمی متفاوت را آماده شروع دوباره لیگ کند. بازیکنان استقلال عصر دیروز برنامه گردش در جزیره را داشتند و با استفاده از فرصت تعطیلی تمرین و با هماهنگی کادر فنی در مراکز تفریحی کیش حضور یافتند.

بازگشت کریمی و برزای بعد از نیم‌فصل
دو مهاجم استقلال بعد از نیم‌فصل دوری، دوباره به ترکیب این تیم بازگشتند. بهنام برزای، بازیکن تازه‌وارد آبی‌ها در دیدار با منتخب کیش از ابتدا در ترکیب استقلال قرار گرفت تا خیلی زود حضور در ترکیب استقلال را تجربه کند و برای تیم شفر در خط حمله به میدان برود. محسن کریمی، دیگرمهاجم استقلال که به‌دلیل مصدومیت در ابتدای فصل در فهرست آبی‌ها حضور نداشت، در این دیدار در نیمه دوم برای تیم شفر به میدان رفت و دقایقی را برای درخشش در اختیار داشت. سرمربی استقلال پیش‌از‌این اعلام کرده بود که این دو بازیکن قطعا با شروع نیم‌فصل دوم در فهرست استقلال قرار خواهند داشت تا آبی‌ها در ادامه لیگ از دو مهاجم پیشین خود بعد از نیم‌فصل دوری، بهره ببرند.

پیروزی پرگل پرسپولیس
پرسپولیس که برخلاف استقلال در تهران مانده و اردوی خود را در پایتخت برگزار می‌کند، دیروز در دیداری دوستانه با ۵ گل پاراگ تهران را درهم کوبید. برانکو بدون ملی‌پوشان پرسپولیس در این بازی تیمش را هجومی چید و مهره‌های جوان خود را امتحان کرد. آدام همتی یکی از این بازیکنان بود که دو گل از گل‌های قرمزها را به ثمر رساند. علیپور، نور‌اللهی و گادوین منشا هم در‌حالی دیگر‌گل‌زنان پرسپولیس بودند که دو گل نور‌اللهی و منشا از روی ضربه کاشته به ثمر رسید. برانکو برای این دیدار تدارکاتی ترکیب تیمش را ابتدا با حضور بوژیدار رادوشوویچ، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، علی علیپور، بشار رسن، شایان‌ مصلح و محسن مسلمان در زمین چید و درنیمه دوم محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، محسن مسلمان و بشار رسن را از زمین خارج کرد. احسان علوان‌زاده، حمید طاهرخانی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی و آدام همتی، جانشین این بازیکنان شدند.

زوج‌سازی جدید برانکو با مهندس‌ها
بازی با پاراگ در جدالی تدارکاتی فرصت مناسبی بود تا برانکو جدیدترین تفکرات خود را اجرا کند. او که پیش‌از‌این با سیستم خطی خود از کمال کامیابی‌نیا و محسن ربیع‌خواه سود برده بود، در بازی برابر پاراگ تهران از هر دو بازیکن تکنیکی و بازی‌ساز خود به‌طور‌هم‌زمان استفاده کرد.
محسن مسلمان که در چند دیدار اخیر سرخ‌پوشان، روی نیمکت حاضر شده بود، در این بازی از غیبت وحید امیری سود برد و با حضور در ترکیب اصلی در پست وینگر راست بازی کرد. در سمت مقابل نیز بشار رسن حاضر شد تا برانکو از هر دو بازی‌ساز خود در ترکیب ثابت استفاده کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس