آخرین خبرها

هواشناسی کاهش دما را در روزهای پایانی هفته پیش‌بینی کرد؛ آخر هفته سرد در انتظار مشهد

ظهیری- براساس اعلام هواشناسی استان، روزهای پایانی هفته و اوایل هفته آینده، هوای استان با کاهش دما مواجه خواهد شد؛ اما به احتمال زیاد خبری از بارندگی نیست.
رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی در گفت‌وگو با شهرآرا با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته پایان هفته و اوایل هفته آینده بارندگی در استان نخواهیم داشت، بیان کرد: البته برای کل استان کاهش دما را پیش‌بینی می‌کنیم که این کاهش دما در قسمت‌های شمالی استان بیشتر خواهد بود.
یحیی قائنی‌پور با توصیه به کاروان‌هایی که قصد عزیمت به مشهد را دارند، گفت: زائران پیاده و مسئولان کاروان‌ها حتما به این موضوع توجه داشته باشند که در این ایام وسایل گرم‌کننده به‌ویژه پوشاک گرم به‌همراه داشته باشند.
وی با اشاره به پایداری هوای استان و مشهد طی روزهای آینده افزود: برای مشهد در روزهای آینده نیز افزایش آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود.
آمادگی شرکت گاز برای مواجهه با روزهای سرد
همچنین مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ورود جبهه جدید هوای سرد گفت: آمادگی لازم برای تأمین گاز موردنیاز روزهای سرد سال را داریم.
حمید فانی افزود: درپی برودت هوا و کاهش ٨ تا ١٠درجه‌ای دمای شهرها و روستاهای استان شاهد افزایش ١۴درصدی مصرف گاز طی ٣ روز ابتدایی هفته جاری نسبت به ‌مدت مشابه در هفته گذشته بودیم.
وی با بیان این مطلب که از بیستم تا بیست‌ودوم آبان‌ماه٩۶، ١٠٠میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شد، افزود: شرکت گاز خراسان رضوی برای مواجهه با روزهای سرد سال آمادگی کامل دارد.
فانی گفت: با آغاز فصول سرد پاییز و زمستان در ۶‌ماهه دوم سال شاهد مصرف ٧٠درصدی این نعمت الهی در سبد بخش خانگی و تجاری هستیم که این مهم نیازمند همکاری و تعامل شهروندان گرامی در زمینه مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی است.
وی با بیان اینکه تدابیر لازم برای گازرسانی به بخش‌های مختلف مصرفی استان پیش‌بینی شده است، افزود: سرویس، تعمیر و نگهداری تأسیسات گازرسانی، تعویض قطعات و تجهیزات، مهیا کردن وسایل و تجهیزات مورد نیاز گازرسانی، از ‌اقداماتی است که از ماه‌ها قبل ازسوی کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی درراستای خدمت‌رسانی بهتر به مشترکان صورت پذیرفته است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، گاز را نیاز امروز‌وفردای همگان دانست و از شهروندان درخواست کرد تا با مدیریت صحیح مصرف، زمینه ماندگاری این نعمت الهی را برای آیندگان فراهم آورند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس