آخرین خبرها

رئیس انجمن ماشین‌سازی خراسان رضوی خبر داد ؛ صنعت قطعه سازی استان در مسیر رونق

رئیس انجمن ماشین‌سازی خراسان رضوی از بهبود وضعیت صنعت قطعه سازی در خراسان رضوی خبر داد و گفت: وضعیت صنعت قطعه سازی نسبت به دوسال گذشته بهتر شده‌است به طوری که هم اکنون مدت زمان پرداخت طلب واحدهای قطعه سازی استان کاهش یافته‌است.
به گزارش شهرآرا،محسن شرکا افزود:هر چند هم‌اکنون پرداخت طلب واحدهای قطعه ساز تا شش ماه نیز طول می‌کشد اما در سال‌های گذشته این مدت حتی بیشتر از این بوده‌است.
وی با بیان اینکه صنعت قطعه‌سازی یکی از صنایع پیشران در توسعه محسوب می‌شود،گفت: خراسان رضوی قابلیت‌های زیادی در این صنعت داشته و حمایت از واحدهای مستقر در این استان به کاهش بیکاری کمک زیادی می‌کند.
ابوالقاسم آروند،عضو انجمن خودرو و نیرو محرکه خراسان رضوی نیز با تایید بهبود وضعیت صنعت قطعه‌سازی استان گفت: واحدهای قطعه ساز خراسان رضوی به غیر تامین برخی از نیازهای صنایع خودروسازی داخل استان نیازهای صنایع خودروسازی بیرون استان را نیز تامین می‌کنند.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی رتبه سوم صنعت قطعه‌سازی کشور را دارد،گفت: یکی از مسائل صنعت قطعه‌سازی کوچک بودن واحدها است که راه حل آن نیز تلاش برای ادغام واحدهای خرد است.براین اساس باید زنجیره ای از واحدهای تولید قطعه به وجود بیاوریم تا از این طریق بتوانیم هزینه تمام شده تولید قطعه در خراسان رضوی را کاهش بدهیم.وی بیان کرد: صنعت خودروسازی بدون زنجیره قطعه‌سازان راه به جایی نمی‌برد ، بنابراین برای اینکه صنعت قطعه‌سازی رونق بیشتری بگیرد، باید بتواند در تیراژ اقتصادی، قدرت تامین قطعات را داشته باشد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس