سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی کمتر از میانگین کشوری

استاندار خراسان‌ رضوی سرانه فضای آموزشی هر دانش‌آموز در استان را ۵/۴ متر مربع ذکر ‌کرد و گفت: میانگین کشوری همین شاخص ٢/۵ متر مربع است. لذا می‌بایست با همت خیران و دستگاه‌های مسئول در این حوزه، شاهد ارتقای مکان‌های آموزشی در خراسان رضوی باشیم.
به گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان به بررسی موضوع واگذاری بخشی از فضاهای آموزشی بلااستفاده به فضای تجاری اشاره‌کرد و افزود: هدف اصلی این طرح کمک به آموزش و پرورش برای انجام مأموریت آموزشی و ارتقای سرانه لازم برای خدمت مناسب‌تر به دانش‌آموزان است.
وی همچنین پوشش تحصیلی کودکان را واجب، تکلیف قانون و امری ملی‌-مذهبی توصیف کرد و گفت: تأمین امکان تحصیل برای کودکان از وظایف حاکمیت است. طبق بررسی آموزش و پرورش، هزینه تحصیل هر دانش‌آموز ۴٠٠ هزار تومان است. لذا ننگ بزرگی است که کودکان ما برای ۴٠٠ هزار تومان از تحصیل
باز بمانند.
وی خطاب به مسئولان آموزش و پرورش تأکید کرد: هر دانش‌آموزی که در استان به دلیل مسائل مالی از تحصیل بازمانده است، اعلام کنید تا از طریق جذب حمایت سازمان‌های امدادی، هیچ دانش‌آموزی به علت هزینه ۴٠٠ هزار تومانی از تحصیل بازنماند.
رشیدیان درباره ازدواج کودکان و دخترانی که کمتر از ١۵سال سن دارند نیز گفت: برخی از این دختران چند سال در عقد می‌مانند اما به محض اینکه به عقد درمی‌آیند، آموزش و پرورش از تحصیل آن‌ها در مدارس جلوگیری می‌کند. دراین‌باره باید چاره‌ اندیشید.
وی بر اینکه نباید از ادامه تحصیل دختران به علت ازدواج جلوگیری شود تأکید کرد و افزود: همان‌طور که ازدواج زودهنگام مشکل است، ازدواج دیرهنگام نیز مشکل است. در هر دو مورد، باید چاره اندیشید و با مداخله هوشمندانه، آسیب‌های اجتماعی حوزه‌های مختلف را کاهش
داد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس