آخرین خبرها

از ماجرای تولد نوۀ رهبری تا انتصابات نجفی

غلامعلی حدادعادل به شایعه‌ای که دربارۀ تولد فرزند حجت‌الاسلام سید‌مجتبی خامنه‌ای که داماد وی است اشاره کرد و گفت: «می‌گفتند آقا مجتبی صاحب اولاد نمی‌شده و همسر و خانواده‌اش به انگلستان رفته‌اند و یک طبقه از یک هتل را اجاره کرده‌اند و یک‌میلیون پوند برای فرزنددار شدن هزینه کرده‌اند.». وی افزود: «هیچ‌چیزی از این داستان حقیقت ندارد. حتی مراجعۀ غیرمتعارفی به پزشک نبود و نوۀ من و رهبری در بیمارستان «رسالت» به‌دنیا آمد. دکترش خانم دکتر وحید دستجردی بود و خرج بیمارستان ۵٠٠هزار تومان شد. این قصه‌ها را می‌‌گویند که مردم ما را بدبین کنند.».

محمد مقدم، عضو «مجمع روحانیون مبارز»، گفت: «در فضای مجازی، به‌جای لو‌دادن افراد، قهرمان‌های اخلاقی را بشناسانیم، گرچه خیلی از قهرمانان اخلاقی ما چنان بزرگ هستند که تاب دیدن آن‌ها را ندارند.».

الیاس حضرتی، عضو فراکسیون «امید» مجلس، در پاسخ به این پرسش که چرا فراکسیون «امید» فهرست جدید اعضایش را ارائه نمی‌کند و اینکه از زمان انتخابات هیئت‌رئیسه تا ماجرای امضای نامه به رئیس‌جمهوری برای تذکر به رفع محدودیت‌ها علیه رئیس دولت اصلاحات این امر به‌عنوان مطالبۀ عمومی مطرح است گفت: «ما ریزشی نداشتیم. البته ممکن است در موضوعی میان اعضا اختلاف‌نظر وجود داشته باشد، مانند ماجرای نامه که عده‌ای امضا کردند و عده‌ای دیگر نه. این به‌معنای ریزش نیست.».

عبدا... ناصری، فعال سیاسی، اظهار داشت: «اگر بخواهیم فضای اجتماعی و سیاسی خود را شبیه کرۀشمالی و برخی کشورهای توسعه‌نیافتۀ آفریقایی کنیم، می‌توانیم دست به اقدامات محدودگرانه در حوزۀ اطلاع‌رسانی و رسانه زنیم که نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت. البته نه حکومت و نه جامعۀ ایران چنین باوری ندارند و چنین ظرفیتی را نیز در خود نمی‌بینند.».

قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به نامه‌نگاری شهردار رشت واکنش نشان داد و گفت: «بازرس ورود کرد و جلوِ این موضوع را گرفت و چون این فرد دارای خانه است نمی‌تواند منزل دولتی دریافت کند.».

پرویز سروری، عضو سازمان «دیدبان شفافیت»، گفت: «سیستم‌های نظارتی در خواب خرگوشی فرو‌رفته‌اند و، اگر بخواهیم به‌صورت مؤثر با فساد مبارزه کنیم، نباید مبارزه با این معضل را سیاسی بدانیم و تنها در‌زمینۀ افشاگری برای جناح مقابل از آن بهره ببریم.».

محمدرضا نجفی، نمایندۀ اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر توجه به زیرساخت‌ها درزمینۀ اقتصادی و رها‌کردن کشور از چالش‌های اقتصاد گفت: «باید با وفاق تقسیم کار ملی را جانشین بحث‌های جناحی، تقسیم قدرت و رانت کنیم.».

نصرا... پژمانفر، نمایندۀ مردم مشهد در مجلس، با انتقاد از شرایط امروز فضای سیاسی کشور گفت: «درحال‌حاضر گروه‌ها بر‌اساس منافع و امتیازات به‌دور هم جمع می‌شوند. این موضوع انحصار‌طلبی‌هایی را ایجاد می‌کند و آن چیزی نیست که بتواند رضایت مردم را جلب کند.».

محمدعلی نجفی، شهردار تهران، دربارۀ اینکه گفته می‌شود «بسیاری از مدیران شما باقی‌مانده از دوران قبل هستند.» گفت: «برخی مدیران آقای قالیباف خوب بوده‌اند. ازنظر خط سیاسی هم طرفدار وی نبودند. ضمن اینکه یکی از اولویت‌های من انتخاب مدیران از بدنۀ شهرداری است. چه اصلاح‌طلب و چه اصول‌گرا باشند فرقی ندارد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس