آخرین خبرها

خبر

سامان‌دهی
تعرفۀ اینترنت
وزیر ارتباطات گفت: «سامان‌دهی تعرفۀ اینترنت در حوزۀ ثابت و همراه جزو برنامه‌های وزارت است و طبیعتاً در ١٠٠روز اول اجرایی خواهد
شد.».
به گزارش «مهر»، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در حاشیۀ نشست هیئت‌دولت دربارۀ تعرفه‌های اینترنتی تلفن‌های همراه و ثابت، گفت: «این طرح کماکان در کمیسیونی متشکل از نمایندۀ دستگاه‌ها در جریان است و کاهش هزینه‌ها و خروج بسته‌های اینترنتی از حالت حجمی ازجمله محورهای این طرح است.».
وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه فکر می‌کنم در جلسۀ بعدی کمیسیون، ما برای تصمیم نهایی مشورت کنیم، خاطرنشان کرد: «با‌توجه‌به اختلاف‌نظراتی که وجود دارد، جزئیات آن پس از تصویب نهایی اعلام خواهد شد، اما اصل بحث این است که وحدت‌نظری دررابطه‌با کاهش هزینه‌ها و خارج‌شدن بسته‌های اینترنت از حالت حجمی وجود
دارد.».


همکاری با محققان هوافضا در اجرای طرح «کاداستر»
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: «برای به‌نتیجه‌رساندن طرح پایش، تعیین کاربری و سنددارکردن زمین‌های کشاورزی، موسوم به طرح «کاداستر»، از محققان حوزۀ هوافضا کمک خواهیم گرفت.».
به گزارش «مهر»، مسعود پزشکیان ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران گفت: «دستاوردهای فضایی می‌تواند تحولی در زمینۀ اشتغال‌زایی ایجاد کند و چشم‌اندازی که برای این مهم تعریف شده، بیانگر آن است که در آینده، نوع مشاغل تغییر کرده و به‌سمت الکترونیکی‌شدن پیش
می‌رود.».
وی اظهار داشت: «حوزۀ فضایی افزون‌بر ایجاد اشتغال در کشور، می‌تواند هزینه‌های صنایع مختلف را کاهش دهد که قابلیت درآمدزایی هم دارد. تولید کار و اشتغال، می‌تواند وابستگی کشور را به خارج کاهش دهد.».
وی با‌اشاره‌به عزم مجلس برای به‌نتیجه‌رساندن طرح «کاداستر»، تأکید کرد: «هم‌اکنون در تلاش هستیم که این طرح و سیستم داده‌های فردی را ازطریق همکاری با محققان حوزۀ هوافضا به سرانجام برسانیم.».


فناوری، رکن اصلی تحقق شهر هوشمند
معاون برنامه‌ریزی و توسعۀ سرمایۀ انسانی شهرداری مشهد گفت: «فناوری به‌عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است و باید القاکنندۀ حس رضایت برای شهروندان باشد.».
به گزارش «روابط‌عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات» شهرداری مشهد، شهریار آل‌شیخ در بازدید از سازمان« فناوری اطلاعات و ارتباطات» شهرداری مشهد بیان کرد: «فناوری به‌عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است و اتفاقاتی که در مجموعۀ شهرداری در حوزۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات رقم می‌خورد، باید به‌نحوی باشد که مردم این تغییرات را بیشتر از گذشته احساس کنند.».
آل‌شیخ تأکید کرد: «باید در حوزۀ برنامه‌ریزی، امور به‌صورت تدریجی و مستمر و به‌صورت جهشی انجام شود و لازم است که اقدامی منسجم و همه‌جانبه در حوزۀ برنامه‌ریزی صورت بگیرد.».
وی افزود: «همچنین باید از موازی‌کاری اطلاعات در حوزه‌های مختلف جلوگیری و اطلاعات به‌صورت آنلاین و خودکار تولید شود تا شهروندان بتوانند از این سامانه‌ها به‌موقع و به‌صورت آنلاین استفاده کنند و به دریافت اطلاعات بپردازند.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس