آخرین خبرها

آخرین نسخۀ تلگرام در اختیار کاربران قرار گرفت ؛ اشتراک‌گذاری لحظه ای موقعیت مکانی

«تلگرام» از انتشار نسخۀ ۴.۴ این برنامۀ پیام‌رسان برایIOS و اندروید خبر داد. در این نسخه به‌غیر از بهبود عملکرد کلی برنامه، شاهد قابلیت‌های جدیدی هستیم.
اولین‌قابلیت، امکان به‌اشتراک‌گذاری زنده و لحظه‌ای موقعیت جغرافیایی با دیگر کاربران است. با این قابلیت می‌توانید به‌جای اینکه هرچنددقیقه یک‌بار موقعیت ثابت خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید، برای دوستانتان امکانی فراهم کنید که موقعیت شما را روی نقشه به‌طور زنده ببینند. برای استفاده از این قابلیت کافی است به بخش Location بروید و گزینۀ …‌Share My Location for را انتخاب کنید. البته اشتراک‌گذاری موقعیت زنده در «تلگرام» دائمی نیست و فقط این کار را می‌توانید برای بازه‌های زمانی ١۵دقیقه‌ای، ١ساعته و ٨ساعته انجام دهید.
«تلگرام» امکان اشتراک‌گذاری زندۀ موقعیت مکانی در گروه‌ها را هم فراهم کرده که قطعاً برای دیدارهای بزرگ دوستانه بسیارمفید و کاربردی خواهد بود. همچنین برای اینکه بدانید دیگران موقعیت زندۀ شما را روی نقشه می‌بینند، برنامه این موضوع را با نمایش یک‌نوار در بالای صفحه اطلاع‌رسانی می‌کند.
تغییر دیگری که در به‌روزرسانی ۴.۴ ارائه شده، به‌روز‌رسانی رابط کاربری مدیاپلیر «تلگرام» است که حالا زیباتر از همیشه شده و تجربۀ کاربری در آن نسبت به قبل ارتقاء یافته است.
همچنین «تلگرام» اعلام کرده که در این نسخه از زبان‌های بیشتری پشتیبانی می‌کند؛ البته این برنامه همچنان از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، اما در پست وبلاگ «تلگرام»، مستقیماً به این موضوع اشاره شده که به‌زودی شاهد پشتیبانی رسمی از زبان فارسی در این پیام‌رسان خواهیم بود.
«تلگرام» از راه‌اندازی یک‌بخش ترجمه در این برنامه هم خبر داده تا کاربران به‌صورت داوطلبانه بتوانند به ترجمۀ بخش‌های مختلف این برنامه به زبان مادری خود کمک کنند.
آخرین تغییرِ به‌روزرسانی ۴.۴ در گروه‌های «تلگرام» اتفاق افتاده است. حالا در گروه‌های بزرگ، تشخیص مدیران با نشان مخصوص admin آسان‌تر از همیشه انجام می‌شود. همچنین ادمین‌های سوپرگروه‌ها از این پس می‌توانند میزان دسترسی کاربران تازه‌وارد به تاریخچۀ پیام‌های گروه را به‌طور دستی تعیین کنند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس