آخرین خبرها

فوتبال جهان

مسی، آرژانتین
را به جام‌جهانی رساند
تیم ملی فوتبال آرژانتین با هت‌تریک لیونل مسی به ماه‌ها اضطراب پایان داد و سرانجام در آخرین بازی توانست جواز صعود به جام‌جهانی را کسب کند. رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی در منطقۀ آمریکای جنوبی، بامداد روز چهارشنبه ادامه یافت و طی آن در مهم‌ترین بازی تیم ملی آرژانتین در زمین اکوادور به برتری ۳ بر١ دست یافت. رناتو ایبارا در دقیقۀ١ دروازۀ آلبی‌سلسته را گشود، اما لیونل مسی سه بار در دقایق ۱۳، ۲۰ و ۶۳ گل‌زنی کرد تا آرژانتین به ناکامی‌های متوالی خود پایان دهد. با توجه به تساوی پرو و شکست شیلی، آرژانتین در ردۀ سوم قرار گرفت تا به جام‌جهانی راه یابد.


آمریکا به روسیه نرسید
مسابقات مقدماتی جام‌جهانی در منطقۀ آمریکای شمالی با حذف آمریکا و صعود عجیب پاناما به جام‌جهانی همراه شد. در روز آخر بازی‌های این منطقه، پاناما ٢بر١ کاستاریکا را شکست داد و آمریکا در کمال تعجب در جدالی خارج از خانه شکست را برابر ترینیداد و توباگو پذیرا شد تا بعد از ٧ دوره حضور پیاپی در جام‌جهانی٢٠١٨ غایب باشد. مکزیک در این منطقه تیم اول شد و کاستاریکا و پاناما دوم و سوم شدند. هندوراس هم حریف استرالیا در مرحلۀ پلی‌آف قاره‌ای شد.


خداحافظی ویدال
بعد از باخت ۳ بر٠ شیلی برابر برزیل و عدم راهیابی به جام‌جهانی، آرتورو ویدال، اقدام به وداع با تیم ملی کشور خود کرد. هافبک‌دفاعی قدرتمند مونیخی‌ها که غایب بازی بود، از طریق صفحۀ خود در شبکۀ توئیتر این موضوع را رسانه‌ای کرد. پیش از او خوان آنتونیو پیزی، سرمربی تیم شیلی، که از یک سال قبل هدایت این تیم را برعهده داشت هم استعفا کرده بود.


صعود مستقیم
پرتغال و فرانسه
در شب پایانی مرحلۀ مقدماتی جام‌جهانی در اروپا، تیم‌های پرتغال و فرانسه هم به‌طور‌مستقیم به جام‌جهانی صعود کردند. در مهم‌ترین دیدار این شب، پرتغال و سوئیس که برای سود مستقیم شانس داشتند، به‌مصاف هم رفتند و درنهایت این پرتغال بود که به‌عنوان تیم اول راهی جام‌جهانی شد تا رونالدو و پرتغال به‌عنوان تیم اول گروه راهی روسیه شوند. در دیگرمصاف مهم این شب، هلند که درصورت غلبۀ پرگل بر سوئد می‌توانست جواز پلی‌‌آف را دریافت کند، بیشتر از دو گل نزدو شانس حضور در جام‌جهانی را از دست داد.


تاریخ قرعه‌کشی پلی‌آف اروپا مشخص شد
با اعلام فیفا، قرعه‌کشی مرحلۀ پلی‌‌آف جام‌جهانی ٢۵ مهر در زوریخ برگزار خواهد شد. این دیدارها به‌صورت رفت‌وبرگشت در تاریخ ١٨ تا ٢٣ آبان برگزار می‌شود. بعد از حذف اسلواکی به‌عنوان بدترین تیم دوم مرحلۀ مقدماتی ٨ تیم راه‌یافته به پلی‌آف در منطقۀ اروپا ایتالیا، ایرلندشمالی، سوئیس، سوئد، دانمارک، یونان، ایرلند و کرواسی هستند.


روبن با گل رفت
آرین روبن بعد از حذف دراماتیک تیم هلند در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی از فوتبال ملی بازنشسته شد. ستارۀ ملی‌پوش بایرن در دیدار تیمش مقابل سوئد که با برد ۲ بر٠ لاله‌های نارنجی به پایان رسید، هر دو گل تیمش را به ثمر رساند. او درحالی مأموریت ملی را به پایان برد که به‌طور‌میانگین هر ۱۱۲دقیقه میانگین یک گل زده یا یک پاس گل داشت. او ۲۹پاس گل داده و ۳۷ گل زده است.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس