آخرین خبرها

آغاز هفتۀ نهم لیگ برتر فوتبال با یک اتفاق ویژه ؛ رونمایی از... مستر شفر

حمید معصومیان- لیگ برتر فوتبال بعد از تعطیلی ٢٠روزه به‌خاطر بازی‌های دوستانۀ تیم ملی، از امروز دوباره از سر گرفته می‌شود. هفتۀ نهم، امروز عصر با انجام دو بازی از سر گرفته می‌شود و فردا با ۶ بازی دیگر ادامه می‌یابد. در مهم‌ترین بازی روز نخست، پرسپولیس امروز مهمان تیم استقلال خوزستان است و فردا استقلال تهران در ورزشگاه آزادی به‌مصاف دیگرتیم خوزستانی یعنی فولاد خوزستان می‌رود؛ مسابقه‌ای که یک اتفاق ویژه هم دارد که چیزی نیست جز رونمایی از مستر شفر، سرمربی آلمانی جدید آبی‌ها که از این هفته کار خود را به‌صورت رسمی در لیگ آغاز می‌کند تا معلوم شود چندمرده حلاج است! این هفته دو نمایندۀ شهرمان هم با تیم‌های اصفهانی بازی می‌کنند. براساس برنامه، فردا جمعه پدیده در مشهد میزبان ذوب‌آهن است و سیاه‌جامگان در اصفهان مهمان سپاهان.

پرسپولیس تحت‌تأثیر حواشی
باخت پرسپولیس برابر الهلال فراتر از یک اتفاق فوتبالی شده و قهرمان فصل گذشتۀ لیگ را تا گردن در حاشیه برده است. داستان محرومیت مهدی طارمی و حواشی به‌وجودآمده از آن کل ارکان باشگاه را لرزانده و تیمی را که به نظر در مستطیل سبز شکست‌ناپذیر بود، به مخمصه انداخته است. همۀ این‌ها درحالی است که فشردگی بازی‌های پرسپولیس در لیگ، جام حذفی و آسیا با برنامه‌های تیم ملی تکمیل شده و کار را به جایی رسانده که برانکو با تیمی نصف‌ونیمه به اهواز برود. بدون وحید امیری و سید‌جلال حسینی که ٩٠دقیقه جلوی روسیه بازی کرده‌اند و البته بیرانوندی که با تیم به اهواز رفته، اما قرار نیست بازی کند. احمدزاده و طارمی، یکی به‌دلیل مصدومیت و دیگری محرومیت، در این بازی نیستند و بااین‌وصف کار برانکو در اهواز سخت‌تر شده است؛ شهری که همیشه برای پرسپولیس دردسرساز بوده و قرمزها آن‌قدری که خاطرۀ تلخ از اهواز دارند، خاطرۀ خوش ندارند. در آن سوی میدان، اما استقلال با انگیزه به زمین خواهد آمد. شاگردان ویسی اگرچه فصل بدی را تاکنون سپری کرده و پانزدهم هستند، اما می‌دانند در بهترین زمان ممکن به پرسپولیس رسیده‌اند. تیم نصف‌ونیمه، و بی‌روحیۀ قرمزها که استرس بازی دربی هفتۀ آینده را هم دارد، این فرصت را برای آبی‌ها فراهم کرده تا با تکیه بر سابقۀ تاریخی دیدارهای خود با پرسپولیس در اهواز از این بازی دست پر بیرون بیاید.

مستر شفر در آزادی
یکی از بازی‌های مهم هفتۀ نهم لیگ برتر، روز جمعه و در ساعت۱۷ در ورزشگاه آزادی بین تیم‌های استقلال و فولادخوزستان برگزار خواهد شد، جایی که استقلال سرمربی جدید خود را رو می‌کند به این امید که با حضور او آبی‌ها جان تازه‌ای بگیرند. بعد از کنارگذاشتن علی منصوریان و گذشتن به سلامت از بازی سپید‌رود، استقلال فردا برای آشتی با تماشاگرانش باید فولاد را در آزادی مغلوب کند؛ مأموریتی که روی کاغذ چندان آسان به نظر نمی‌رسد، چرا‌که فولادی‌ها همواره حریفی چغر و بدبدن برای سرخابی‌ها بوده‌اند. قرمزهای اهواز که با ١۴امتیاز در مکان پنجم جدول هستند، به‌راحتی تسلیم نمی‌شوند؛ ولی اگر بشوند، شروعی خوب برای شفر و به احتمال زیاد شروعی دوباره برای استقلال رقم خواهد خورد.

بازی‌های نمایندگان استان با اصفهانی‌ها
در هفته‌ای که سرخابی‌ها با اهوازی‌ها بازی دارند، به‌صورت کاملا اتفاقی و برحسب قرعه! تیم‌های مشهدی و اصفهانی هم با هم بازی می‌کنند. در مشهد، پدیده میزبان ذوب‌آهن است، مسابقه‌ای که قرار بود در ورزشگاه امام‌رضا(ع) برگزار شود، اما درنهایت بازهم به ثامن رفت تا قفل استادیوم شیک مشهد همچنان بر روی لیگ برتر بسته بماند. هم‌زمان با این بازی، سیاه‌جامگان مهمان سپاهان اصفهان است. هر دو تیم ٧امتیازی هستند و با نارضایتی از وضعیت خود در جدول برای برد به زمین می‌آیند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس