آخرین خبرها

نخست‌وزیر پاکستان با اشاره به اختلافات دو کشور: پاکستان همیشه دل‌سوز افغانستان بوده است

شاهد خاقان عباسی، نخست‌وزیر پاکستان، با بیان اینکه اسلام‌آباد در مبارزه با تروریسم فراتر از مسئولیتش اقدام کرده است گفت: «ناامنی‌ افغانستان ضررهای فراوانی به ما زده است.». وی تصریح کرد: «کسانی که به جدیت ما در مبارزه با تروریسم شک دارند به میرانشاه بروند و نتیجۀ مبارزات ما با تروریست‌ها را ببینند.».
نخست‌وزیر پاکستان به مشکلات اخیر درباب آمریکا اشاره کرده و گفت: «دولتمردان آمریکا نباید ارتباطشان با پاکستان را دائماً به افغانستان ربط دهند. مشکلاتی که در‌حال‌حاضر بین اسلام‌آباد و کابل وجود دارد با مذاکره حل خواهد شد.». وی تأکید کرد: «اگر به کشورهای منطقه نگاهی بیندازید، می‌بینید ناامنی و مشکلات افغانستان بیش از همه به پاکستان خسارت وارد کرده است. در حال حاضر ما تنها کشوری هستیم که به‌صورت واقعی خواهان امنیت و آرامش در افغانستان هستیم.».
شاهد خاقان عباسی اضافه کرد: «پاکستان بیشترین اقدام علیه تروریست‌ها را انجام داده است و دولت افغانستان نیز باید پناهگاه تروریست‌ها در خاک کشورش را هدف قرار دهد. البته ما در‌این‌زمینه آماده هستیم به آن‌ها کمک کنیم.». او با رد این اتهام که ناامنی‌های افغانستان تقصیر پاکستان است بیان کرد: «این اتهامات کاملا بی‌اساس و غلط است و اسلام‌آباد همیشه با کابل همکاری کرده و
خواهد کرد.».
مدت‌هاست دولتمردان کابل مدعی هستند نا‌امنی‌های افغانستان از‌سوی پاکستان طراحی شده و اسلام‌آباد از تروریست‌های فعال در این کشور حمایت می‌کند. در‌این‌زمینه کار به‌حدی بالا گرفته است که وقتی در انفجار مناطق دیپلماتیک کابل مسئولیت انفجار را داعش قبول کرد باز‌هم عده‌ای از مسئولان دولت افغانستان پاکستان را عامل اصلی انفجار دانستند.
دونالد ترامپ طی روزهای اخیر با تکرار اتهامات دولتمردان افغانستان پاکستان را تهدید به قطع همکاری‌های مالی کرده بود.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس