آخرین خبرها

اقتصاد ایران

﷯تعاون گره اشتغال را باز می‌کند﷯
ایسنا- ماشاءا... عظیمی، دبیرکل اتاق تعاون ایران، با بیان اینکه مشکل اشتغال کشور به‌تنهایی حل نمی‌شود گفت: «تعاونی‌ها، با ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که دارند، می‌توانند موانع اشتغال را از میان بردارند و این گره را باز کنند. بخش مردمی تعاون توانایی ایجاد شغل را دارد و، اگر از این ظرفیت به شکل ویژه‌ استفاده شود، به سهم و جایگاه واقعی خود دست پیدا می‌کند.».

﷯پایان بررسی افضل توس ﷯
ایرنا- بانک آینده، که بر اساس مصوبۀ شورای پول و اعتبار مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس (در حال تصفیه) را بر‌عهده گرفته است، از پایان بررسی وضعیت همۀ سپرده‌ها و مشخصات سپرده‌گذاران این تعاونی خبر داد.

﷯اعضای جدید شورای پول﷯
تسنیم- با تصویب هیئت دولت، وزیران راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی برای عضویت در شورای پول و اعتبار و همچنین وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت برای عضویت در مجمع عمومی بانک مرکزی تعیین شدند.

﷯نفت ایران ١٣ دلار گران شد﷯
فارس- جدیدترین گزارش اوپک نشان داد نفت ایران در ماه آگوست بشکه‌ای ٧٠/۴٨ دلار فروخته شده است و در هشت ماه نخست امسال، در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۶٧/١٢ دلار افزایش قیمت داشته است.

﷯ابلاغ بستۀ حمایت از صادرات﷯
مهر- بستۀ حمایت از توسعۀ صادرات غیرنفتی، که به پیشنهاد کارگروه برنامۀ ملی پیشبرد برون‌گرایی اقتصاد (توسعۀ صادرات غیرنفتی) در جلسۀ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید، از سوی معاون اول رئیس جمهوری، برای اجرا، به کلیۀ دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

﷯تعادلی در بازار مسکن نیست﷯
خانۀ ملت- شادمهر کاظم‌زاده، عضو هیئت رئیسۀ کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: «تعداد قابل‌توجهی خانۀ خالی در کشور وجود دارد اما، به دلیل توزیع نامتوازن مسکن در سطح کشور و مناطق شهری، تعادلی در بازار خرید و فروش و اجاره‌بهای مسکن وجود ندارد.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس