آخرین خبرها

خبر

معاون خدمات
شهری شهرداری مشهد خبر داد
شناسایی ٣٩٧ انبار ضایعات غیرمجاز
طی سال جاری
گروه خبر- معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از شناسایی ٣٩٧ انبار ضایعات غیرمجاز در سطح شهر طی سال جاری خبر داد. به‌گزارش شهرآرا، خلیل‌ا... کاظمی درخصوص سامان‌دهی انبار ضایعات سطح شهر با بیان اینکه یکی از معضلاتی که متأسفانه مشکلات بهداشتی را برای شهروندان و شهر ایجاد می‌کند، فعالیت انبارهای ضایعات در سطح شهر است، افزود: «همچنین وجود این انبارها به چهرۀ بصری شهر خدشه وارد می‌کند و از طرفی ایمن‌نبودن این انبارها نیز سبب بروز حوادث می‌شود.». معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد درخصوص جمع‌آوری انبارهای ضایعات در سال جاری گفت: «در سال جاری نیز ٣٩٧ انبار ضایعات غیرمجاز در سطح شهر شناسایی شده و با متخلفان طی مراحل قانونی برخورد خواهد شد.».


انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده خواستار لغو حذف درج قیمت توسط وزارت صنعت شد
حمایت مقابل وزارت!
الهام مهدیزاده- نعمت‌زاده، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، در بخشنامۀ دقیقه نودی خود به سازمان‌های مسئول خواستار حذف درج قیمت در تعدادی از کالاهای مصرفی خوراکی از ابتدای مهرماه امسال شد. درهمین‌رابطه شهرآرا در گزارشی معایب و مزایای حذف قیمت مصرف‌کننده را مورد نقد و بررسی قرار داد که در این ارتباط حسین ابراهیمی، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان کشور، در گفتگوی اختصاصی با شهرآرا، از اقدام این انجمن برای لغو این مصوبۀ وزارت صنعت و معدن خبر داد. در‌همین‌راستا روز گذشته این مقام مسئول در گفتگو با خبرنگار ما از ارسال بخشنامه‌ای به وزارت صنعت به‌منظور لغو بخشنامۀ اخیر این وزارتخانه خبر داد و گفت: «به استناد مواد قانونی یک و پنج حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مادۀ١۵ قانون نظام صنفی، حذف درج قیمت، خلاف قانون است.».
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان کشور افزود: «با توجه به این مسئله و نیز آسیبی که به مصرف‌کننده در نبود قیمت وارد خواهد شد، انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندۀ کشور، روز چهارشنبه بخشنامه‌ای به وزارت صنعت ارسال کرد تا بخشنامۀ این وزارتخانه که بر حذف درج قیمت مصرف‌کننده تأکید شده بود، لغو شود.».
وی تصریح کرد: «مشکلی اکنون وجود دارد و مسئولان نیز به آن اذعان دارند و آن، قیمت‌هایی اغواکننده‌ و کاذب است که روی کالاها درج می‌شود که بیش از حد معمول لحاظ شده است و دراین‌رابطه برخی از فروشگاه‌های برزگ با ترفند تخفیف‌‌های چنددرصدی، مقداری از این سود کاذب را برای جلب مشتریان بیشتر کسر می‌کنند.».


روز گذشته صورت گرفت
بازدید سردار فدوی از دستگاه شبیه‌ساز آموزشی مترو
گروه خبر- فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دستگاه شبیه‌ساز آموزش راهبری خط١ قطارشهری بازدید کرد.
به‌گزارش شهرآرا، سردار علی فدوی در این بازدید ضمن تقدیر بابت اقدامات انجام‌شده در شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد درراستای اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: «مشهد با توجه به حضور بیش از ٢۵میلیون زائر در طی سال نیازمند توسعۀ خطوط قطارشهری است و این آمادگی ازسوی زیرمجموعه‌های ما وجود دارد که نیازهای قطارشهری را در تمام کلان‌شهرها برطرف کنیم.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس