آخرین خبرها

خبر

تا پایان پاییز سال جاری انجام می‌شود
اجرای ٣٧هزارمتر خط‌کشی محور طولی
در سطح منطقۀ۴
شهردار منطقۀ۴ مشهد گفت: «تا پایان پاییز سال جاری ٣٧هزارمتر خط‌کشی محور طولی در معابر سطح منطقه اجرا خواهد شد.».
به‌گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقۀ۴، سیدکمال‌الدین شاهچراغی ایمن‌سازی و بهبود وضعیت ترافیکی سطح منطقه را از اهداف اصلی اجرای این پروژه عنوان کرد و افزود: «اجرای ٣٧هزارمتر عملیات خط‌کشی محور طولی معابر سطح منطقه از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز شد.».
شاهچراغی ادامه داد: «تاکنون ٢٠هزارمتر از این پروژه در بولوارهای «مجلسی»، «نبوت»، «شهیدمفتح» و «پنج‌تن» انجام شده است و درصورت مساعدبودن شرایط جوی تاپایان پاییز سال جاری کل پروژه در سطح منطقه به‌اتمام خواهد رسید.».
وی درخصوص اعتبار این پروژه خاطرنشان کرد: «معابر سطح منطقه با اعتباری بالغ‌بر ۴٠٠میلیون ریال، خط‌کشی محوری می‌شوند.».
شهردار منطقۀ۴ مشهد در ادامه از اجرای خط‌کشی عرضی با اعتباری بالغ‌بر یک‌میلیارد ریال خبر داد و اظهار کرد: «این پروژه در‌حال‌اجراست و تاکنون ٢٠٠مترمربع خط‌کشی عابرپیاده در سطح منطقه اجرا شده است.».
سیدکمال‌الدین شاهچراغی در پایان اذعان داشت: «تا پایان شهریورماه سال جاری ١٠٠٠مترمربع از معابر بولوارهای «طبرسی شمالی»، «پنج‌تن» و «علامه طباطبایی» خط‌کشی عابرپیاده خواهند شد.».


مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد خبر داد
احداث سالن «معراج شهدا» در آرامستان «بهشت‌رضا(ع)»
اِلمان‌های مناره‌های اذان‌گو (مأذنه) که برگرفته از طرح گل‌دسته‌های حرم‌مطهر امام‌رضا(ع) است، در نقاط مختلف آرامستان برای زیباسازی محیط پیرامونی نصب شده است.
به‌گزارش شهرآرا و به‌نقل‌از روابط‌عمومی و مشارکت‌های مردمی معاونت خدمات و محیط‌زیست‌شهری شهرداری مشهد، مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد از احداث سالن «معراج شهدا» در آرامستان «بهشت‌رضا(ع)» خبر داد.
حسن کریمدادی بیان کرد: «باتوجه‌به آغاز هفتۀ دفاع مقدس از ٣١شهریورماه، سازمان فردوس‌های شهرداری برنامه‌ریزی‌ای برای افتتاح پروژه‌های عمرانی در سطح آرامستان «بهشت‌رضا(ع)» انجام داده است.».
وی افزود: «با‌توجه‌به درخواست‌های خانوادۀ شهدا مبنی‌بر ساخت سالن «معراج شهدا» برای آخرین وداع با پیکر مطهر شهدا، این سالن جدید و مجزا با دوسردخانه و موتورهای جداگانه ساخته شده است و سردرب این سالن و درمانگاه در سایت سالن‌های معراج آرامستان «بهشت‌رضا(ع)» به اتمام رسیده است.».
مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد با بیان اینکه اذان طردکنندۀ مظاهر شرک و باطل است، گفت: «پخش آوای دلنشین و روح‌بخش اذان در فضای عمومی و محافل مختلف، علاوه‌بر ایجاد تأثیر مثبت و سازنده در مخاطبان، محیط آرامستان را عطرآگین و متحول می‌سازد.».
کریمدادی عنوان کرد: «به‌همین‌منظور سازمان دربارۀ تهیه و ساخت اِلمان‌های مناره‌های اذان‌گو (مأذنه) که برگرفته‌از طرح گل‌دسته‌های حرم‌مطهر امام‌رضا(ع) است، اقدام کرده و آن‌ها را در نقاط مختلف آرامستان برای زیباسازی محیط پیرامونی نصب کرده است.».
وی در پایان خاطرنشان کرد: «از دیگرپروژه‌ها می‌توان به احداث ٩ مقبرۀ خانوادگی در ضلع شرقی آرامستان «بهشت‌رضا(ع)» و آرامستان‌های «جواد‌الائمه(ع)» و «بهشت‌رضوان» اشاره کرد.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس