روی خط حادثه

شیادی با وعدۀ
وام پوشالی
سیرجانی- فردی شیاد که به بهانۀ پرداخت وام تعداد زیادی از سهام‌داران یک شرکت‌ سهامی خاص را سرکیسه کرده بود در اقدامی اطلاعاتی توسط پلیس فتای شهرستان بینالود شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش شهرآرا، فرمانده انتظامی شهرستان بینالود در تشریح این خبر گفت: «فردی، طی تماس تلفنی با مدیر‌عامل یک شرکت سهامی خاص که تعداد زیادی از سهام‌داران آن دچار مشکلات مالی شده بودند، خود را نمایندۀ یکی از نهادهای دولتی معرفی می‌کند و عنوان می‌کند می‌تواند ١۴فقره وام کم‌بهره به سهام‌داران این شرکت که مشکل مالی دارند بدهد.».
سرهنگ عباس نظافتی افزود: «این فرد شیاد، با شگردی خاص، مدیرعامل این شرکت را فریب می‌دهد و، پس از جذب اعتماد وی، مشخصات و شمارۀ حساب ۱۴نفر از افراد نیازمند به وام را دریافت می‌کند. در این میان، پنج نفر دیگر از سهام‌داران از سوی مسئولان این شرکت به متهم معرفی می‌شوند و این فرد اطلاعات هویتی و حساب آنان را نیز دریافت می‌کند.».وی تصریح کرد: «از آنجایی که از سوی این شرکت دربارۀ دریافت وام توضیحاتی به سهام‌داران داده شده بود، متهم، برای عملی کردن نقشۀ شوم خود، این افراد که اعتماد کامل به این ماجرا پیدا کرده بودند را پای دستگاه‌های خودپرداز می‌کشانَد و، با شگردهایی خاص از جمله تغییر زبان دستگاه، حساب طعمه‌های خود را خالی می‌کند.».

دستگیری متهم در بزنگاه
نظافتی ادامه داد: «در این میان، یکی از افرادی که به بهانۀ پرداخت وام ۲۵‌میلیون‌تومانی توسط این فرد شیاد به کنار دستگاه عابربانک کشیده شده بود، با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام‌شده در رسانه‌ها، متوجه این کلاهبرداری می‌شود و بلافاصله موضوع را به مدیرعامل شرکت اعلام می‌کند.».فرمانده انتظامی شهرستان بینالود عنوان کرد: «با اعلام این موضوع به پلیس، بررسی‌های تخصصی از سوی مأموران پلیس فتا آغاز شد و، در پیگیری‌های تیم رسیدگی‌کننده به این پرونده، مشخص گردید این فرد شیاد، با به دست آوردن اطلاعات حساب طعمه‌هایش، بیش از ٣٠میلیون تومان از آنان کلاهبرداری کرده است.».
وی اظهار کرد: «کارشناسان پلیس فتا، با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین پلیس، متهم را در شهر شیراز شناسایی کردند و، با هماهنگی پلیس فتای استان فارس، او را دستگیر کردند.».
نظافتی، با اشاره به ادامۀ تحقیقات از متهم، خاطرنشان کرد: «شهروندان توجه داشته باشند، در صورت واریز پول به حساب، به‌هیچ‌وجه نیازی نیست پای دستگاه‌ عابر‌بانک حضور یابند. لذا از شهروندان در خواست می‌شود، در صورت دریافت چنین تماس‌های مشکوکی به بهانۀ برنده شدن جایزه یا سفر عتبات، بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع‌رسانی کنند.».


مأمور تقلبی
صید پلیس شد
سیرجانی- فردی مأمور‌نما، که با جعل عناوین دولتی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش شهرآرا، فرمانده انتظامی شهرستان مه‌ولات در‌این‌باره گفت: «در پی کسب خبری مبنی‌بر حضور فردی مأمور‌نما در یکی از روستاهای حوزۀ استحفاظی شهرستان مه‌ولات، تیمی از پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.».
سرهنگ حمزه ذوالفقاری افزود: «مأموران، با انجام تحقیقات نامحسوس، متهم که دارای شش سابقۀ کیفری است را دستگیر کردند و از مخفیگاهش ۱۷‌دستگاه بیسیم، ۴۷ عدد انواع مهرهای جعلی و تعداد زیادی اوراق دولتی جعلی کشف کردند.». وی ادامه داد: «متهم، پس از تشکیل پرونده و برای ادامۀ تحقیقات، راهی دادسرا شد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس