آخرین خبرها

دریچه

۴٠٠٠ مستند خارجی به «سینما حقیقت» رسید
سازندگان ۴۱۰۲ فیلم مستند کوتاه، نیمه‌بلند و بلند از ۱۰۰ کشور دنیا متقاضی شرکت در یازدهمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی فیلم مستند ایران، «سینما حقیقت»، شدند.
به‌گزارش «فارس»، در این دوره مستندسازان کشورهای هند، آمریکا، آلمان، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، کانادا و برزیل بیشترین آثار را به دبیرخانۀ جشنواره «سینما حقیقت» ارائه کرده‌اند.
گفتنی است مهم‌ترین شرکت‌های تولید و پخش فیلم‌های مستند در جهان تهیه‌کننده و پخش‌کنندۀ برخی از این آثار مستند هستند. یازدهمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی فیلم مستند ایران، «سینما حقیقت»، طی روزهای ١٩ تا ٢۶ آذرماه ١٣٩۶ در شهر تهران برگزار خواهد شد.


«ملی و راه‌های نرفته‌اش» و «دریاچۀ ماهی»
اکران شدند
فیلم‌های سینمایی «ملی و راه‌های نرفته‌اش» و «دریاچۀ ماهی» میهمان سینماهای کشور شدند. به‌گزارش «فارس»، سینماهای کشور از چهارشنبه، ٢٢ شهریورماه، فیلم سینمایی «ملی و راه‌های نرفته‌اش» به‌کارگردانی تهمینه میلانی و «دریاچۀ ماهی» به‌کارگردانی مریم دوستی را روی پردۀ نقره‌ای بردند. فیلم سینمایی «ملی و راه‌های نرفته‌اش» با موضوعی اجتماعی ٢٣ سینما را دراختیار دارد و سهم فیلم سینمایی «دریاچۀ ماهی» در ژانر دفاع مقدس تنها ۴ سینما از سینما‌های کشور است.


تصویربرداری
«افسانۀ هزارپایان»
«افسانۀ هزارپایان» مدت کوتاهی است که تصویربرداری خود را آغاز کرده است و ساخت آن همچنان در شهرک «غزالی» ادامه دارد.به‌گزارش «مهر»، شهاب عباسی، کارگردان «افسانۀ هزارپایان»، دربارۀ اینکه چرا به‌سمت ساخت سریال بلند کمدی تاریخی رفته، در‌حالی‌که پیش از این سریال‌های اپیزودیک و کوتاه می‌ساخت بیان کرد: «پیش از آنکه ساخت مجموعه‌هایی همچون «خنده‌بازار»، «دست‌به‌نقد» و «شکرآباد» را در پروندۀ کاری‌ام داشته باشم چندین تله‌فیلم تولید کرده‌ام. همچنین قبل از ساخت مجموعۀ «خنده‌بازار» در شرف اقدام برای مراحل اولیۀ ساخت فیلم سینمایی‌ام بودم که مشغول ساخت مجموعۀ «خنده‌بازار» شدم. اصلا با ساخت فیلم و مجموعۀ بلند غریبه نیستم.». وی ادامه داد: «در سریال «افسانه هزارپایان» نیز از همان تیم قبلی استفاده کرده‌ام.». این سریال یک طنز موقعیت و کمدی فانتزی است که در ۵۲ قسمت در تاریخ چهارم شهریور با بازی رضا توکلی، عزت‌ا... مهرآوران، عزت‌ا... رمضانی‌فرد، حمید نیک‌نبرد و حامد تهرانی در شهرک «غزالی» کلیدخورد.


سوگوارۀ «مشق عاشورا» برگزار می‌شود
سوگوارۀ ادبی-هنری «مشق عاشورا»، ویژۀ نوجوانان ١۴ تا ٢١ساله، به‌همت «خانۀ نوجوانان چکاوک ایران» برگزار می‌شود. به‌گزارش «فارس»، این سوگواره بخش‌های «شعر»، «داستان»، «فیلم» (۱۰۰ثانیه‌ای، انیمیشن دوبعدی و نماهنگ)، «عکس»، «نقاشی» و «تصویرسازی» را شامل می‌شود و با رویکردی آموزشی و تولیدی ویژۀ ماه محرم و صفر است که در هفتۀ پایانی شهریورماه فراخوان کامل آن با ذکر موضوعات مختلف و متناسب با بخش‌های آن منتشر می‌شود. که در‌کنار برگزاری این سوگواره و در بخش‌های یاد‌شده کارگاه‌های آموزشی ایده تا تولید نیز برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات به نشانی www.khanehnojavan.ir مراجعه کنند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس