نمی‌خواهیم طلبکارانه برخورد کنیم


احمد حکیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، عنوان کرد: «برنامه‌های اعلامی دولت از نظر اصلاح‌طلبان بسیار خوب است. اصلاح‌طلبان کمک می‌کنند که این برنامه‌ها تحقق پیدا کند ولی نهایتاً جاهایی که ضعف باشد حتماً مشفقانه تذکر می‌دهند و جاهایی هم که قوت است برای تقویتش تلاش می‌کنند اما دولت باید خودش تصمیم بگیرد که چقدر می‌خواهد از توان کارشناسی و مدیریتی جریان اصلاح‌طلبی در پیشبرد برنامه‌هایش استفاده کند چون اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند طلبکارانه با دولت برخورد کنند.».

مرتضی مبلغ، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران، گفت: «اگرچه اتکا به رانت‌های سیاسی به نفع اصول‌گرایان بوده است، در باطن، این جریان را از درون تهی کرده است و از کارآمدی لازم دور کرده و اعتماد مردم را کاهش داده است. اصول‌گرایان سعی می‌کنند وارد تعامل سازنده‌تری با اصلاح‌طلبان شوند. به نظر می‌رسد این روند در بین اصول‌گرایان تقویت شود.».

مهدی چمران، عضو شورای مرکزی جبهۀ مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: «نیروهای انقلابی خواهان موفقیت دولت در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم هستند. بر همین اساس نیز آماده‌اند دولت محترم را یاری کنند.».

خبر فوری، نوشت: «شنیده‌های تازه برای گزینۀ وزارت علوم حاکی از آن است که دکتر الهام امین‌زاده، معاون پیشین رئیس جمهور در امور حقوقی، قرار است به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شود. الهام امین‌زاده در‌این‌باره اعلام کرد: «بله، این شنیده‌ها واقعیت دارد و من هم جزو گزینه‌ها هستم.». وی در پاسخ به این سؤال که آیا رئیس جمهور مستقیماً این مسئله را مطرح کرده است گفت: «خیر، ایشان مستقیماً با من صحبت نکرده‌اند.».

محسن هاشمی‌ رفسنجانی در جلسۀ دیروز شورای شهر تهران در واکنش به تذکر افشین حبیب‌زاده به واگذاری‌های خاص در شهرداری تهران گفت: «من نیز سخنانی دارم اما در حال حاضر از بیان آن خودداری می‌کنم.». وی با بیان اینکه اسناد و مدارکی در این زمینه وجود دارد گفت: «از رئیس کمیتۀ عمران درخواست می‌شود که اسناد و مدارک خود را به امینی، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی، بدهد تا کمیسیون حقوقی نیز در این امر مهم تحقیقاتی داشته باشد.».

محمدرضا میرتاج‌الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور دهم، گفت: «اصول‌گرایان از اول منتقد دولت روحانی بودند. در انتخابات کاندیدای دیگری داشتند. امروز نیز در قبال دولت دوازدهم مسیر خود را خواهند داشت. آنجایی که دولت دوازدهم در راستای انقلاب و مصالح نظام و منافع مردم حرکت کند، حمایت و، در غیر این صورت، از آن انتقاد می‌کنند.».

یحیی کمالی‌پور، نمایندۀ مجلس، با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید به سمتی بروند که یک نیروی نظامی منسجم و مجهز تشکیل بدهند گفت: «نبودِ نیروی نظامی منسجم خلأی است که کشورهای اسلامی سال‌های سال با آن روبه‌رو بوده‌اند. لذا باید نیرویی نظامی شکل گیرد تا باعث قدرت آن‌ها
شود.».

احمد مازنی، عضو فراکسیون امید مجلس، با اشاره به نامۀ مولوی عبدالحمید به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ایشان اظهار داشت: «توصیۀ من این است که حالا که این مکاتبه انجام شده است، آقای روحانی، در فرصت‌هایی مثل انتخاب استانداران و مدیران کل، نشان دهد که این نگاه تبعیض‌آمیز وجود ندارد. اگر از اهل‌سنت در مدیریت‌ها استفاده شود و آن‌ها در کشورمان احساس تبعیض نکنند، ایران می‌تواند الگویی برای کشورهای دیگر باشد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس