روایت سیدحسن نصرا... از نظر رهبر انقلاب در باره جنگ سوریه ؛ محور مقاومت پیروز خواهد شد

سیدحسن نصرا...، دبیرکل حزب‌ا... لبنان، در نشست داخلی و سالیانۀ خود با مداحان و مبلغین ایام سوگواری سید و سالار شهیدان تأکید کرد: «ما درباب این جنگ [در سوریه] بصیرت داریم و شهدا و زخمی‌ها و اسرا و مردم ما معادله‌ها را تغییر می‌دهند و تاریخِ نه‌تنها لبنان، بلکه منطقه را می‌سازند.». وی اضافه کرد: «ما در جنگ [سوریه] پیروز شدیم و در درگیری‌های متفرقی که در این کشور باقی مانده نیز پیروز هستیم.».
دبیر‌کل حزب ا... لبنان ادامه داد: «پروژۀ طرف مقابل شکست خورده و آن‌ها به‌دنبال مذاکره هستند تا برخی دستاوردها را برای خود محقق کنند.».
نصرا... تأکید کرد: «روند پروژه‌های طرف مقابل شکست خورده و روند پروژۀ ما که در مسیر آن سختی‌ها و مصیبت‌های زیادی هم دیده‌ایم پیروز شده و نتایج بزرگی را به‌دست آورده که معادلات منطقه را به‌نفع امت اسلام تغییر خواهد داد.».
وی در بیان خاطره‌ای اعلام کرد که پس از آغاز حوادث سوریه به ایران سفر کرده و با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران دیدار کرده است. نصرا... گفت: «در آن‌زمان همه به این نتیجه رسیده بودند که دولت سوریه بعد از دو یا سه ماه ساقط خواهد شد. ما برای ایشان پروژه‌های طرف متخاصم را تشریح کردیم و گفتیم که، اگر در دمشق مبارزه نکنیم، در الهرمل و بعلبک و ضاحیه و الغازیه و بقاع جنوبی و جنوب لبنان مبارزه خواهیم کرد. ایشان ضمن موافقت سخنان ما را تکمیل کردند و افزودند: «نه‌تنها در این مناطق، بلکه در کرمان و خوزستان و تهران نیز مجبور به مبارزه خواهیم بود.». ایشان تأکید کردند که این جبهه [مقاومت] شامل چند محور می‌شود: محور ایران، محور لبنان و محور سوریه. فرمانده این محور بشار اسد است و باید تلاش کنیم که او پیروز شود و پیروز خواهد شد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس