ادعای رسانه صهیونیستی درباره درخواست روسیه از سوریه : واکنشی به حملات اسرائیل نشان ندهید

به گزارش ایسنا،مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به‌نقل از روزنامۀ عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد یک شخصیت دیپلماتیک بلندپایۀ روس تصریح کرد که روسیه تلاش می‌کند تا ضمانت‌هایی دربارۀ اوضاع سوریه به رژیم صهیونیستی بدهد و در‌همین‌راستا اعلام کرده، اگر ایران و حزب‌ا... بخواهند در مداخله در سوریه زیاده‌روی کنند، مانع از این کار خواهد شد. این منبع روس اظهار داشت: «ما ترس و نگرانی‌های اسرائیل را درک می‌کنیم و در نشست اخیر نتانیاهو و پوتین در روسیه هم این مسئله مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.».
وی تصریح کرد که سازمان اطلاعات نظامی روسیه به دولت بشار اسد و حزب‌ا... لبنان توصیه کرده واکنشی به حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه نشان ندهند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تاکنون بارها به خاک سوریه حمله کرده‌اند. آخرین مورد آن بمباران یکی از پایگاه‌های نظامی ارتش سوریه در استان حماه بود که به کشته‌شدن دو سرباز سوری و وارد‌آمدن خسارت‌های سنگین به این پایگاه منجر شد.
منابع دیپلماتیک آگاه در روسیه به جزئیات تازه‌ای از دیدار اخیر نتانیاهو و پوتین اشاره و تأکید کردند که نتانیاهو و یوسی کوهن، رئیس سازمان «موساد»، در گفتگو با پوتین گفته بودند ایران طرحی عمیق برای تقویت نفوذ خود در سوریه داشته و در‌همین‌راستا قصد استقرار مداوم نیروهای سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان شیعه از پاکستان و افغانستان و عراق را دارد.
همچنین برآوردهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که در دیدار نتانیاهو با پوتین به او ارائه شده است حاکی از آن است که ایران در تلاش برای احداث بندری در شهر طرطوس و برنامه‌ریزی برای احداث کارخانۀ ساخت موشک در لبنان است. در برآوردهای اطلاعاتی صهیونیستی که نتانیاهو و کوهن به پوتین ارائه داده‌اند ادعا شده است که طرح استراتژیک ایران در سوریه روسیه را شامل نمی‌شود، به‌گونه‌ای که تهران در تلاش برای دور‌کردن روسیه از سوریه است.سکوهای ۵- SA ارتش سوریه شامگاه روز یکشنبۀ گذشته به‌سمت جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان لبنان موشک شلیک کردند. به‌گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به‌نقل از شبکۀ دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی، ارتش سوریه روز یکشنبه گذشته اقدام به شلیک موشک به‌سمت جنگنده‌های صهیونیستی در آسمان لبنان کرد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس