اقتصاد ایران

﷯معرفی ۱۵ بذر جدید﷯
ایسنا- گودرز نجفیان، رئیس مؤسسۀ تحقیقات اصلاح و تهیۀ نهال و بذر، با اشاره به تلاش جهاد کشاورزی برای تغییر الگوی کشت در کشور گفت: «امسال ۱۵ رقم را در دستور کار داریم و تلاش می‌کنیم این رقم‌ها را معرفی کنیم. شش رقم از این ۱۵ رقم در حوزۀ غلات است.».

﷯١٠ هزار میلیارد برای نوسازی﷯
ایرنا- محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اعلام اینکه عملکرد مالی ایدرو مورد تصویب مجمع عمومی قرار گرفت، حرکت به سمت عدم تمرکز صنعتی را یک ضرورت برای توسعۀ صنعتی کشور دانست و گفت: «در بودجۀ سال ٩۶ حدود ١٠هزار میلیارد تومان منابع برای نوسازی صنعتی کشور پیش‌بینی شده است.».

﷯تخلفی گزارش نشده است﷯
فارس- محمدرضا جمشیدی، دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی، با بیان اینکه «اگر یک بانک تخلف کند، اعضای کانون به ما اطلاع می‌دهند.» گفت: «تاکنون فقط یک مورد رعایت نکردن نرخ سود به کانون منعکس شده است که، بعد از بررسی ما، مشخص شد آن‌گونه که اطلاع داده شده بود نبوده است.».

﷯خطر سوء استفاده از اعتبار ﷯
تسنیم- عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، با اشاره به طرح ۵/١میلیارددلاری اشتغال‌زایی روستایی گفت: «این خطر وجود دارد که اعتبار مذکور را افرادی غیر از روستائیان دریافت کنند یا به نام اشتغال در یک روستا گرفته شود و صرف خرید املاک در شهرها شود.».

﷯تداوم رشد اقتصادی﷯
مهر- پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی، با بیان اینکه برآوردها حکایت از آن دارد که رشد اقتصادی در فصل بهار ۹۶ هم مثبت است گفت: «شاخص تولیدات کارگاه‌های بزرگ صنعتی در سه‌ماهۀ ابتدایی امسال ۵/۵ درصد رشد دارد.».

﷯رکورد مصرف بنزین شکست﷯
ایسنا- سید محمدرضا موسوی‌خواه، مدیر تأمین و توزیع شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، از رکوردشکنی مصرف بنزین در سال جاری در ۱۶شهریورماه با میزان ٧/١٠۴ میلیون لیتر خبر داد و گفت: «تمهیدات لازم در راستای تأمین سوخت برای بازگشت حجاج، آغاز سال تحصیلی و ماه محرم در نظر گرفته شده است.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس