معاون وزیر ارتباطات : ورود بخش خصوصی به پست یک فرصت است

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات با اشاره به حضور دو اپراتور بخش خصوصی در بخش پست گفت: «ورود بخش خصوصی به بازار خدمات پستی باید به عنوان یک فرصت تلقی شود، نه یک تهدید.».
برات قنبری با بیان اینکه در سال ٩۶ شاهد تحولاتی اساسی در صنعت پست کشور هستیم افزود: «با ورود بخش خصوصی، به حجم بازار خدمات پستی افزوده می‌شود و شرکت ملی پست می‌تواند از این فرصت بهره‌برداری
کند.».
وی پست را دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی دانست و خواستار کاهش هزینه‌ها، افزایش سرعت و ارائۀ خدمات باکیفیت، چابک‌سازی و ارائۀ راهکارهای مناسب برای دستیابی به اهداف توسعه‌ای شبکۀ پستی شد.
در ادامۀ این جلسه، حسین مهری، رئیس هیئت مدیرۀ شرکت ملی پست، با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» اظهار داشت: «اجرای پروژه‌های GNAF سیماک و پست لجستیک از سوی پست برای تحقق شعار امسال و با هدف سالم‌سازی و شفاف‌سازی اقتصاد کشور انجام شده است.».
وی تصویب اساسنامۀ شرکت ملی پست در مجلس شورای اسلامی و تأیید آن از سوی شورای نگهبان را نقطۀ عطفی در تاریخ شبکۀ پستی عنوان کرد و گفت: «این امر به یک دهه بلاتکلیفی شرکت پست پایان داد و زمینۀ تحول اساسی در این مجموعه را فراهم کرد.».
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ملی شدن شرکت پست ایران وظایف و مأموریت‌های جدیدی را در زمینۀ کسب‌وکار در یک محیط رقابتی برای مجموعه فراهم آورده است افزود: «برابر اساسنامه و با ورود اپراتورهای جدید، ارائۀ خدمات پستی از انحصار دولت خارج می‌شود و، با سیاست‌های اتخاذشده، درصدد هستیم خود را با شرایط رقابت‌پذیر آماده کنیم.».
مهری با اشاره به برخی اقدامات صورت‌گرفته در این زمینه گفت: «اصلاح ساختار نیروی انسانی با کاهش ٢٧۵٠ نیرو، اصلاح ساختار سازمانی با حذف بیش از ٣۵٠ ردیف مدیریتی، اصلاح ساختار اقتصادی هم‌راستا با جهت‌گیری پست‌های دنیا به سمت ارائۀ کالا و خدمات، و اصلاح ساختار فنی با بازمهندسی همۀ فرایندها و هوشمند کردن فعالیت‌ها با همین رویکرد انجام شده است.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس