خبر

رئیس شورای اسلامی
شهر مشهد خبر داد
بررسی وضع موجود شهرداری با همکاری کارشناسان وزارت کشور
گروه خبر- رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از بررسی وضع موجود شهرداری با همکاری کارشناسان وزارت کشور خبر داد. محمدرضا حیدری در گفتگو با خبرنگار شهرآرا از برگزاری نشست مشترک معاونت عمرانی و توسعۀ امور روستایی و شهری وزارت کشور، شهردار منتخب مشهد و معاونت امور عمرانی استانداری خراسان رضوی روز گذشته در تهران خبر داد و بیان کرد: «این جلسه با دعوت وزارت کشور و با هدف بررسی وضع موجود مدیریت شهری مشهد، و بیان نگاه وزارت کشور به حوزۀ کلان‌شهرها به‌ویژه مشهد برگزار شد. ».
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: «همچنین مدیران حوزۀ معاونت عمرانی وزارت کشور در این جلسه ارزیایی‌های کارشناسی از حوزه‌های مختلف شهرداری مشهد و شاخص‌های وزارت کشور برای چهارسال آیندۀ مدیریت شهری مشهد را تشریح کردند.».
وی با بیان اینکه آقای تقی‌زاده‌خامسی، شهردار منتخب مشهد، و بنده به‌عنوان ریاست شورای اسلامی شهر مشهد، در این نشست برنامه‌ها و اولویت‌های چهار سال آیندۀ مدیریت شهری را به‌منظور همکاری بیشتر با وزارت کشور اعلام کردیم، تصریح کرد: «در پایان، با توافق صورت‌گرفته میان مدیریت شهری مشهد و وزارت کشور، کارشناسان این وزارتخانه طی یک بررسی، وضع موجود شهرداری مشهد را براساس شاخص‌ها تنظیم خواهند کرد.». رئیس شورای اسلامی شهر مشهد درخصوص آخرین اخبار از صدور حکم شهردار منتخب هم افزود: «طبق اعلام وزارت کشور، در دوسه روز آینده این حکم صادر خواهد شد.». لازم به ذکر است فرماندار مشهد در حاشیۀ شورای اداری این شهرستان، از صدور حکم شهردار منتخب مشهد تا پایان هفتۀ جاری خبر داده بود.


وزیر امور خارجۀ پاکستان
در مشهد عنوان کرد
آمادگی دولت
پاکستان برای همکاری
با آستان قدس
گروه خبر- وزیر امور خارجۀ پاکستان که به‌منظور زیارت حرم مطهر رضوی به مشهد سفر کرده بود، روز گذشته با قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی دیدار کرد. به‌گزارش شهرآرا، قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی گسترده بین ایران و پاکستان، گفت: «تأمین امنیت جانی و ارائۀ خدمات کیفی به زائران پاکستانی از موضوعات مهمی است که امیدواریم با تعامل و ارتباط سازنده و اثربخش بین مسئولان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان افزایش یابد.».وزیر امور خارجۀ پاکستان نیز در این دیدار گفت: «آمادۀ هرگونه همکاری درخصوص تأمین امنیت و رفاه زائران پاکستانی حرم حضرت امام‌رضا(ع) و سفر آنان به مشهد هستیم.».


روز گذشته صورت گرفت
تجمع طلاب جامعه‌المصطفی در اعتراض به کشتار میانمار
گروه خبر- ۴٠٠ طلبۀ خارجی مرکز جامعه‌المصطفی‌العالمیه مشهد از ۶٠ ملیت مختلف روز گذشته در اعتراض به کشتار مردم مظلوم میانمار با تجمع در این مرکز و قرائت بیانیه، انزجار خود را از این رویداد اعلام کردند.
به‌گزارش شهرآرا، این طلاب با دردست‌داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن‌ها جملاتی به زبان‌های مختلف نوشته شده بود، مدعیان حقوق بشر نسبت به این جنایت را مورد بازخواست قرار دادند.در پایان این تجمع بیانیۀ طلاب جامعه‌المصطفی درزمینۀ اعلام انزجار از کشتار مردم میانمار قرائت شد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس