سینمای ١٠ بعدی

منیژه رضوان- هنوز که در حوالی روز سینما هستیم، باید عرض کنم که مگر نه این است که اکثریت ما از همان کودکی با شخصیت‌های کارتونی همذات‌پنداری می‌کنیم؟
چندبار تا حالا با پینوکیو از دست روباه مکار و گربه‌نره سرتان کلاه رفته باشد، خوب است؟ با الیورتوییست، خود شما بارها در پرورشگاه تنبیه شده و سوپ آبکی خورده‌اید، حتی با هنرپیشۀ فیلم پاپیلون از شدت گرسنگی بارهاوبارها سوسک خورده‌اید. متوجه‌اید؟ سوسک! سوسک! سوسک! خود من حداقل بیست‌بار تا حالا با شهرزاد و فرهاد در کافه نشسته و گریسته‌ام. از شما چه پنهان، اصلا در خیلی از صحنه‌ها شهرزاد را هم از فیلم حذف کرده‌ و خودم دور از چشم خانم ترانۀ علی‌دوستی، تک‌به‌تک با فرهاد سر یک میز چای
خورده‌ام.
خلاصه از همان موقع که مردم با دیدن قطاری که روی پردۀ سینما به سمتشان می‌آمد از سالن در می‌رفتند، تا الان که در همین مشهد خودمان سالن‌های متعدد نمایش فیلم داریم و ایضاً یکی از پردیس‌های پیشرفتۀ سینمایی خاورمیانه را، سینما فرازوفرودهای زیادی را پشت‌سر گذاشته. این روزها هم که در مشهد سینمای پنج‌بعدی راه‌اندازی شده، صندلی تماشاگر مطابق فیلم، ویبره می‌رود و می‌چرخد و رویتان آب‌پاشی می‌شود و کلا عینهو سر صحنه است شرایط بیننده.
دور نیست که سینمای ١٠بعدی هم به بازار بیاید؛ به این معنا که یک‌دفعه می‌آیند به منزلتان و خبر می‌دهند که فلانی در سینما، سر صحنۀ نمایشِ فیلمی‌ جنگی، با اصابت یک ترکش فوت کرد. پیشرفت در صنعت سینما یعنی این!
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس