٢ میلیارد ریال کلاهبرداری تنها با یک آگهی در روزنامه

دیبا- عوامل ١۴ فقره کلاهبرداری با ترفند تهیۀ وام بانکی کم‌بهره در مشهددستگیر شدند.
به گزارش شهرآرا، فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: «با دریافت مرجوعۀ قضایی از سوی خانمی جوان مبنی‌بر کلاهبرداری، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.».
سردار کریمی افزود: «در بررسی‌ها مشخص شد آگهی روزنامه‌ای کثیرالانتشار مبنی‌بر تهیۀ وام با سود پایین در مدت کوتاه نظر شاکی را جلب کرده است. وی با فرد آگهی‌دهنده تماس می‌گیرد و، پس از جلب اعتماد، مدارک هویتی‌اش را به او تحویل می‌دهد.».
وی ادامه داد: «شاکی، پس از مدتی، متوجه می‌شود که این شیاد از یکی از مؤسسات مشهد با مدارکش ١٠٠میلیون ریال وام قرض‌الحسنه اخذ کرده و هم‌اکنون، با توجه به سررسید قسط، از طریق آن مؤسسه متوجه این موضوع شده است.». کریمی گفت: «در رسیدگی به این پرونده، افرادی دیگر نیز که با همین شگرد از آن‌ها کلاهبرداری شده بود به شکات افزوده شدند و کارآگاهان عملیات ویژه‌ای را برای دستگیری این فرد آغاز کردند.».
وی عنوان کرد: «مأموران، با کنترل محل‌های احتمالی تردد متهم، سرانجام، پس از یک هفته تلاش شبانه‌روزی، روز گذشته، او را در محدودۀ بولوار معلم شناسایی و در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.».
کریمی افزود: «تاکنون ٢ میلیارد ریال از شهروندان توسط این فرد کلاهبرداری شده است و ١۴نفر از شهروندان از متهم اعلام شکایت کرده‌اند. تحقیقات ادامه دارد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس