چه‌زمان باید به فکر خرید یک‌گوشی جدید باشید؟ کهنۀ دل آزار

بعضی‌از ما معمولا به گوشی خود تا آخرین‌لحظه پایبند می‌مانیم، اما نشانه‌هایی هستند که اعلام می‌کنند زمان خرید گوشی جدید فرا رسیده است. دوران گوشی‌های موبایل معمولی به‌سر رسیده است. به‌احتمال‌زیاد شما هم یک‌گوشی هوشمند دارید. فرقی نمی‌کند گوشی هوشمند شما اندروید باشد یا آیفون‌ اپل یا وین‌فون، آنچه مهم است این است که به‌‌نوعی هرگوشی هوشمندی تاریخ‌مصرف خاص خود را دارد و حتی اگر گوشی شما خراب هم نشده باشد، باید به فکر گوشی جدید باشید. در ادامه قرار است با برخی‌از نشانه‌هایی که به ما اعلام می‌کنند وقت تعویض گوشی هوشمند است، آشنا شویم.

صفحۀ تاچ خوب کار نمی‌کند
اگر احساس می‌کنید صفحۀ نمایش گوشی، به‌خوبی فرمانبردار شما نیست و درمقابل لمس انگشت کاربر با کندی عمل می‌کند یا اینکه صفحۀ نمایش گوشی قادر به تشخیص لمس انگشت نیست، زمان آن رسیده است که گوشی هوشمند جدیدی خریداری کنید تا فرمان‌های انگشتان شما را بی‌چون‌وچرا و سریع انجام دهد.

صفحۀ نمایش شکسته یا ترک خورده است
گاهی‌اوقات ممکن است صفحۀ نمایش گوشی، به‌نحوی بشکند که بازهم امکان استفاده از آن وجود داشته باشد. درست است که در این شرایط می‌توان از گوشی استفاده کرد، اما قسمت‌هایی از این صفحۀ‌نمایشِ شکسته ممکن است درمقابل لمس کاربر به‌خوبی عکس‌العمل نشان ندهد و تصاویر نیز روی این‌صفحۀ خش‌دار به‌خوبی دیده ‌نشود. با این شرایط بهتر است قید این گوشی صفحه‌شکسته را بزنید و گوشی جدیدی بخرید.

دوام باتری کم است
زندگی امروزی به‌اندازه‌ای برای انسان مشغله ایجاد می کند که ممکن است دیگر مجالی برای نگرانی از تمام‌شدن شارژ باتری گوشی درطول روز نباشد. انصافاً باید گفت گوشی‌های هوشمند امروزی در کارهای سنگین با کاهش سریع شارژ باتری روبه‌رو می‌شوند، اما بازهم برای انجام کارهای معمولی، به‌راحتی یکی‌دو روز شارژ نگه می‌دارند؛ با این حساب اگر صبح گوشی هوشمند خود را با شارژ کامل از منزل بیرون می‌برید و باتری این گوشی تا ظهر هم دوام نمی‌آورد، بدانید زمان آن فرارسیده است که فکری برای تعویض گوشی کنید؛ البته اگر گوشی شما امکان تعویض باتری را دارد، نیاز به خرید یک باتری جدید دارید، نه یک‌گوشی جدید.

خاموش‌شدن گاه‌وبی‌گاه
خاموش‌شدن وقت‌و‌بی وقت گوشی‌ها حتی از تمام‌شدن شارژ هم بدتر است. از‌طرف‌دیگر پس‌از روشن‌کردن گوشی نیز باید چنددقیقه ای صبر کنید تاگوشی در حالت آماده‌به‌کار قرار بگیرد؛ چنین گوشی‌ای بدون‌شک مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری دارد و بهتر است هرچه سریع‌تر با خرید یک‌گوشی جدید خیال خود را راحت کنید؛ البته ممکن است رفع‌مشکل گزینه‌‌ای بهتر درمقایسه با خرید گوشی جدید باشد، اما گاهی‌اوقات تعمیر یک‌گوشی هزینۀ بالایی را روی دست شما می‌گذارد. با این‌شرایط بهتر است یک‌گوشی جدید تهیه کنید.

عکس‌ها کیفیت مطلوبی ندارند
درچند سال اخیر دوربین گوشی‌های هوشمند پیشرفت زیادی داشته است. اگر احساس می‌کنید عکسی که با گوشی می‌گیرید، کیفیت زیادی ندارد، بدانید که زمان آن فرارسیده تا با خرید یک‌گوشی هوشمند جدید، عکس‌های بسیار باکیفیت‌تری بگیرید.

فضای کم برای ذخیره‌سازی اطلاعات
حتی اگر دوربین گوشی شما کیفیت زیادی نداشته باشد و عکس‌هایی با حجم کم را روی گوشی ذخیره می‌کنید، بازهم به‌احتمال زیاد فضای زیادی را در اختیار ندارید. ازطرف‌دیگر در بیشتر گوشی‌های هوشمند امروزی حداقل شاهد ۱۶گیگابایت فضای ذخیره سازی هستیم؛ درنتیجه اگر قصد خرید گوشی دارید، گوشی هوشمند جدیدی بخرید که ظرفیت بالایی برای ذخیره‌سازی اطلاعات داشته باشد یا اینکه با یک‌کارت‌حافظه بتوان ظرفیت این گوشی را بیشتر کرد.

گوشی خیلی‌قدیمی
انصافاً تعامل با گوشی‌های قدیمی بسیارراحت است، اما این گوشی‌ها به‌غیر از تلفن و پیامک، چیز دیگری را در اختیار شما قرار نمی‌دهند. از طرف‌دیگر تجربۀ تعامل با گوشی‌های هوشمند امروزی نیز بسیار لذت‌بخش است و باکنار‌گذاشتن گوشی قدیمی خود و خرید یک‌گوشی هوشمند امروزی، دنیایی جدید از فناوری را پیش‌روی خود خواهید داشت.

صدای شما به‌خوبی منتقل نمی‌شود
گوشی‌های قدیمی به‌دلایلی مانند نفوذ آب یا سایر موارد ممکن است به‌خوبی صدای طرفین را درحین مکالمه منتقل نکنند؛ با این حساب گاهی‌اوقات ممکن است برای انتقال صدا درحین مکالمه از هدفون یا اسپیکر گوشی استفاده کنید. این موارد نشانه‌ای برای پایان عمر گوشی و خرید گوشی جدید است.

کندی سرعت اینترنت
بیشتر گوشی‌های قدیمی از اینترنت 3G برخوردار هستند؛ از طرف‌دیگر مدت زیادی است که شبکۀ مخابراتی 4G در کشور راه‌اندازی شده است که انصافاً سرعت بسیار بیشتری نسبت به 3G در اختیار کاربر قرار می‌دهند؛ پس اگر از کاربرانی هستید که هرازگاهی نیاز به دسترسی به اینترنت دارید، بهتر است عمر خود را با اینترنت 3G تلف نکنید و با خرید یک‌گوشی هوشمند 4G سرعت بیشتری را تجربه کنید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس