این بیماری با سبک زندگی اشتباه به سراغ ما می‌آید؛ بدون سرطان

بسیاری از ما نمی‌دانیم غربالگری با روش‌های پیشگیری از سرطان متفاوت است. با اینکه ماموگرافی و کولونوسکوپی، ابزاری فوق‌العاده مفید برای تشخیص سرطان در کوتاه‌ترین زمان هستند، نمی‌توانند باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان شوند. پس چگونه از سرطان جلوگیری کنیم؟
﷯از غذاهای کامل استفاده کنید: با‌کیفیت‌ترین غذاهای حیوانی را انتخاب کنید. سعی کنید تمام وعده‌هایی که میل می‌کنید، حاوی غذاهای رنگارنگ گیاهی، پروتئین و چربی‌های سالم باشد. محققان متوجه شده‌اند بین مقاومت به انسولین حاصل از چاقی، دیابت نوع‌٢ و سرطان ارتباط وجود دارد.
﷯ سم‌زدایی طبیعی انجام بدهید: روش‌های کار‌آمد عبارتند از: خوردن غذاهای سرشار از فیبر که به بیرون‌راندن مواد اضافی از بدن کمک می‌کنند و عرق‌ریختن با کمک ورزش یا سونا. غذاهای سرشار از فیبر عبارتند از: حبوبات، سبزیجات برگ‌دار، آجیل‌ها و دانه‌ها. فیبر علاوه‌بر ثابت‌نگهداشتن قند خون به تغذیۀ مناسب باکتری‌های خوب معده کمک می‌کند.
﷯ سموم زیست‌محیطی را کاهش دهید: تحقیقات نشان داده‌اند قرار‌گرفتن در‌معرض برخی موادشیمیایی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه، پروستات و تخمدان می‌شود. BPA هنوز هم در برخی از ظروف پلاستیکی و کنسروها به کار می‌رود. دیگر موارد عبارتند از: آفت‌کش‌ها، پارابن‌ها و فلزات سنگینی چون جیوه و سرب.
﷯ کنترل استرس را به دست بگیرید: زندگی مدرن یعنی شما مرتب زیر فشار و استرس قرار دارید. تحقیقات نشان داده استرس مزمن می‌تواند بیماری‌های زیادی از‌جمله بیماری‌های قلبی‌عروقی، اختلالات ایمنی و روانی و سرطان را تحت تأثیر قرار دهد.
﷯ مرتب ورزش کنید: بر‌اساس آمار، بسیاری افراد در روز کمتر از ٣٠دقیقه ورزش می‌کنند. این خیلی بد است، چون ۴۵‌دقیقه ورزش به مدت پنج‌بار در هفته می‌تواند لاغرتان کند و ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس