اولین پیروزی ملی‌پوشان در والیبال قهرمانی جهان؛ بعد از ایتالیا، امروز نوبت آمریکاست

تیم‌ملی والیبال ایران موفق شد در نخستین دیدارش از رقابت‌های والیبال جام بزرگ قهرمانان جهان۲۰۱۷ که در ژاپن برگزار می‌شود، با نتیجۀ ٣بر٢ تیم ملی ایتالیا را شکست دهد و گام اول خود در این مسابقات را با قدرت بردارد.
در آغاز هفتمین دورۀ رقابت‌های والیبال جام بزرگ قهرمانی قاره‌ها که از دیروز، با حضور شش تیم برتر جهان در سال۲۰۱۷ و به میزبانی دو شهر ناگویا و اوساکا در ژاپن برگزار می‌شود، تیم ملی والیبال ایران موفق شد در نخستین دیدارش با نتیجۀ ٣بر٢ ایتالیا را از پیش‌رو بردارد.
تیم ایران که با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، سیدمحمد موسوی، فرهاد قائمی، امیر غفور و سامان فائزی وارد زمین شده بود، درنهایت ست دوم و چهارم را با نتایج۲۳ بر ۲۵ و ۲۹ بر ۳۱ واگذار کرد، اما در ست‌های اول، سوم و پنجم با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۸ بر ۲۶، و ۱۵ بر ۱۱ برابر ایتالیا، نایب‌قهرمان المپیک به پیروزی رسید و ضمن کسب دو امتیاز شیرین، توانست انتقام شکست اخیر در هفتۀ نخست لیگ جهانی را
بگیرد.تیم ایران در دورۀ قبلی جام بزرگ قهرمانان جهان در سال۲۰۱۳ هم موفق شده بود ٣بر٢ ایتالیا را شکست دهد، اما در چهار تقابل قبلی برابر لاجوردی‌پوشان مغلوب شده بود.
ایتالیا با یک مدال طلا و دو مدال برنز، سومین تیم پرافتخار جام بزرگ قهرمانان جهان به حساب
می‌آید و نام بزرگی در تاریخ والیبال اروپا و جهان به شمار می رود.در بازی‌های دیگر، دیروز نیز برزیل ٣بر٠ از سد فرانسه گذشت و آمریکا با همین نتیجه ژاپن را شکست داد.در ادامۀ این بازی‌ها نیز تیم ملی والیبال ایران از ساعت ١١:١٠ امروز به‌مصاف تیم قدرتمند آمریکا خواهد رفت. همچنین برزیل با ایتالیا بازی می‌کند و ژاپن به‌مصاف فرانسه خواهد رفت.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس