با حاضر‌نشدن کارت‌های بازی در لیگ دسته سوم کشور، مشکی‌ها دوباره به برزخ بلاتکلیفی رفتند؛ نسل ابومسلم در حاشیه‌سازی، خرق عادت نکرد!

«تیم فوتبال نسل ابومسلم به‌دلیل بدهی مالی، مقابل نمایندۀ شاهرود بازنده اعلام شد.» این خبری بود که دیروز در خلال خبرهای مختلف و متعدد ورزشی به گوش رسید و باعث تعجب اهالی فوتبال شد. یکی از سه نمایندۀ استان که برای برگزاری بازی هفتۀ اول خود به‌زحمت راهی استان سمنان شده بود، درنهایت به‌دلیل آنچه گفته می‌شد بدهی باشگاه به فدراسیون است، بدون اینکه به میدان برود، بازنده به مشهد برگشت؛ باخت عجیبی که حالا این تیم را دوباره به برزخ بلاتکلیفی برده و کسی نمی‌داند چه بر سر ابومسلم خواهد آمد! تیمی که انگار حاشیه، جزو جدایی‌ناپذیرش شده است، چه در لیگ برتر و دسته اول و چه در لیگ دسته دوم و حتی سوم!

ابومسلمی که ابومسلم نشد!
تیم نسل ابومسلم که قرار بود یادگار ابومسلم سابق باشد، این‌روزها دوباره وارد فاز حاشیه شده است؛ چیزی که نه برای ابومسلم و نه برای نسل ابومسلم تازگی ندارد، اما سؤال اینجاست که چه زمانی قرار است تمام شود؟! علی هاشمی، سرمربی این تیم دربارۀ اتفاقات بازی با تیم نگین‌ شاهرود می‌گوید: «ما تا شب مسابقه نمی‌دانستیم که می‌توانیم سر بازی برویم یا نه. درنهایت با جلسه‌ای که در هیئت فوتبال استان گذاشته شد و صحبت‌های مدیرعامل باشگاه، صبح روز بازی با ماشین‌های شخصی خودمان راهی شاهرود شدیم و تقریباً یک ساعت به زمان بازی به استادیوم رسیدیم. همه‌چیز در ابتدا عادی بود و بازیکنان با تعویض لباس‌ها آمادۀ مسابقه شدند. با اینکه بچه‌ها خستۀ راه بودند، اما شرایط تیم حریف هم در زمان گرم‌کردن نشان داد می‌توانیم به‌راحتی برندۀ بازی شویم، ولی متأسفانه اعلام شد کارت‌های بازیکنان صادر نشده و به‌دلیل بدهی باشگاه به فدراسیون، مجوز بازی ما صادر نشد.».

تلاش‌های بی‌ثمر مدیرعامل در فدراسیون
تیم نسل ابومسلم مشهد که سال گذشته به مرحلۀ اول لیگ دسته‌٣ فوتبال کشور سقوط کرد و البته حاشیه‌های زیادی را هم به‌همراه داشت، حالا امسال هم گویا قصد دارد همین روند را ادامه بدهد و کسی هم نیست تا جلودار آن باشد. مدیرعامل نسل ابومسلم که بدهی‌های فراوانی را طی سال‌های گذشته برای این تیم به‌ارمغان آورده است، وقتی عصر دوشنبه تیمش را برای بازی با تیم نگین شاهرود راهی این شهر کرد، تصور این را نداشت که فدراسیون فوتبال به‌دلیل بدهی مالی، کارت‌های بازیکنان و کادر فنی این تیم را تحویل ندهد. اما حاجی‌بیگلو، وقتی به فدراسیون فوتبال مراجعه کرد - آن‌هم تنها چند ساعت مانده به برگزاری بازی- سازمان لیگ به‌دلیل بدهی ٣۵میلیون‌تومانی این تیم، کارت‌های بازیکنان را تحویل نداد تا این تیم درحالی‌که در شاهرود حضور داشت، نتواند در زمین حاضر شود و ٣ بر٠ بازندۀ بازی اعلام شود. این‌طور‌که گفته می‌شود، بدهی نسل ابومسلم به فدراسیون فوتبال و هیئت فوتبال خراسان رضوی نزدیک به ۵٠میلیون تومان است که مدیرعامل این تیم از پسِ پرداخت آن برنیامده
است.

نارضایتی بازیکنان
بعد از این اتفاقات و اجازۀ بازی‌ندادن به تیم، بازیکنان تیم نسل ابومسلم که با هزینۀ شخصی به شاهرود رفته بودند، در اعتراض به نحوۀ تیمداری این تیم از حضور در این تیم انصراف دادند. این بازیکنان اعلام کردند تا زمان مشخص‌نشدن وضعیت مدیریت این باشگاه و تعیین‌تکلیف مسائل مالی، در تمرینات شرکت نخواهند کرد و از حضور در تیم انصراف
می‌دهند.
با این وضعیت معلوم نیست تیمی که حتی قادر به خرید آب‌معدنی و تأمین لباس مناسب برای بازیکنانش در مسابقات هم نیست، چه سرنوشتی خواهد داشت. این درحالی است که نسل ابومسلم امسال تیم نسبتاً خوبی را جمع‌وجور کرده و به‌گفتۀ مربیانش،با نفرات جوان و با تجربه ای که دارد به راحتی توان رقابت با تیم‌های مدعی گروه برای صعود به مرحلۀ بعد را دارد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس