دریچه

تازه‌ترین رمان مصطفی جمشیدی در بازار کتاب
رمان «رؤیای آق‌تاریم»، اثر مصطفی جمشیدی، از‌سوی انتشارات «به‌نشر» روانۀ بازار کتاب شد. «آق‌تاریم» نام مرغ زیبایی است که در رؤیا و واقعیت قدیر به آن می‌اندیشیده است.


سرنوشت آثار کاهانی مشخص نشده است
تهیه‌کنندۀ «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» تأکید کرد مذاکرات با کمیتۀ بازبینی فیلم‌های توقیفی انجام شده، ولی نتیجۀ آن نهایی و مشخص نشده است. سعید خانی، تهیه‌کنندۀ «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا»، در گفتگو با «مهر» با اشاره به آخرین وضعیت اکران این فیلم سینمایی به‌کارگردانی عبدالرضا کاهانی که مجوز اکران آن صادر نمی‌شد گفت: «چندی پیش همراه با عبدالرضا کاهانی در کمیتۀ بازبینی فیلم‌هایی که در پروسۀ دریافت پروانۀ نمایش دچار مشکل بودند حضور پیدا کردیم و در آن جلسه قرار بر این شد اول پنج فیلمی که مشکل آن‌ها برطرف شده است اکران شوند و بعد از آن برای اکران فیلم‌های کاهانی تصمیم گرفته شود.». وی ادامه داد: «طی صحبت‌هایی که با ما شده است امیدی برای اکران فیلم های «ارادتمند، نازنین، بهاره و تینا» و «وقت داریم حالا» به‌کارگردانی عبدالرضا کاهانی وجود دارد و قرار است با ایجاد اصلاحاتی شرایط اکران آن‌ها فراهم شود.».


نمایش‌های کوتاه برای معرفی کتاب در «شابک»
در سری جدید برنامه «شابک» یک آیتم نمایشی اضافه شده است که به معرفی کتاب می‌پردازد. علی دهبان، از فعالان رسانه‌ای، بازیگر این بخش از برنامه است. به‌گزارش «مهر»، برنامۀ «شابک» به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی می‌پردازد و تلاش عوامل در این است که با نوعی همدلی دغدغۀ کتاب‌خوانی را با مردم به‌اشتراک گذارند.


«پیوند قلب‌ها»
پاییز کلید می‌خورد
تصویربرداری سریال «پیوند قلب‌ها» به‌نویسندگی فردین فرزین‌فرد و فرزاد ابوحمزه از پاییز آغاز می‌شود. این سریال در‌حال بازنویسی است و هنوز کارگردان و تهیه‌کنندۀ خود را نشناخته است. به‌گزارش «فارس»، پیشتر قرار بود بهروز خوش‌رزم تهیه‌کنندگی و مهدی فخیم‌زاده کارگردانی «پیوند قلب‌ها» را به‌عهده داشته باشند، اما به‌دلایلی این اتفاق نیفتاد و این سریال در‌اختیار شبکۀ یک سیما قرار گرفت. «پیوند قلب‌ها» سریالی طنز است که مسائل خانوادگی را نیز مطرح می‌کند. این سریال شوخی‌های سیاسی و نگاه امنیتی را در خود گنجانده است. به‌گزارش «فارس»، سریال «پیوند قلب‌ها» را در ١۵ قسمت علی فرزین‌فرد و فرزاد ابوحمزه در ژانر کمدی به‌نگارش درآورده‌اند.


«شنیده‌ین می‌گن؟» روی آنتن رادیو «ایران»
رادیو «ایران» با تهیۀ برنامه «شنیده‌ین می‌گن؟» به باورهای غلط یا شایعات پاسخ می‌دهد. به‌گزارش «فارس»، «شنیده‌ین می‌گن؟» جدیدترین برنامۀ کوتاه سه‌دقیقه‌ای است که به باورهای غلط یا شایعات پاسخ می‌دهد. با گسترده‌شدن فضای مجازی بازار شایعات داغ شده و رادیو «ایران» در این برنامه به درستی یا اشتباه‌بود‌ن این شایعات پاسخ می‌دهد.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس