مجید مظفری: صداوسیما برای سینما شمشیر را از رو بسته است

مجید مظفری دربارۀ نقش رسانه‌ها در بازتاب موفقیت‌های بین‌المللی سینمای کشور گفت: «وزارت ارشاد و رسانه‌ها باید کمک کنند که بازار فیلم در داخل و خارج از کشور رونق بگیرد.».
این بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با «ایسنا» با اشاره به حضور موفق فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های مهم دنیا و نقش رسانه‌های داخلی بیان کرد: «باعث افتخار است که فیلم‌های ایرانی وارد جشنواره‌های مهم دنیا می‌شوند و مقام کسب می‌کنند. این اتفاق می‌تواند به رشد ادبیات نمایشی ما در دنیا کمک کند. به‌نظرم باید تمام رسانه‌ها از این افتخارات بهره‌برداری و تبلیغ کنند.».
مظفری دربارۀ نقش رسانه‌ها در بازتاب موفقیت‌های هنری اظهار کرد: «به رسانه‌ها و مسئولان ارشاد بستگی دارد که ما بتوانیم با ساخت چنین فیلم‌های موفقی به بازار جهانی وارد شویم و اکران عمومی داشته باشیم. زمانی‌که فیلم‌های ما در دنیا اکران عمومی داشته باشند تهیه‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران ما مایل به سرمایه‌گذاری در فیلم‌ها خواهند بود و کمپانی‌های بزرگی در این مسیر ایجاد
می‌شوند.».
این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به نقش وزارت ارشاد و رسانه‌ها در‌این‌راستا بیان کرد: «البته همکاران دیگر هم دوست دارند برای ساخت چنین فیلم‌های موفقی تلاش کنند، اما وزارت ارشاد و رسانه‌ها باید کمک کنند که بازار فیلم در داخل و خارج از کشور رونق بگیرد. وضعیت فیلم‌های سینمایی در داخل کشور خوب است، اما باید تلاش کنیم به بازار اکران‌های عمومی در خارج از ایران وارد شویم.».
مظفری با اشاره به عملکرد صدا‌و‌سیما در بازتاب موفقیت‌های هنری بیان کرد: «صداوسیما سال‌هاست که برای سینمای ایران شمشیر را از رو بسته است، اما دلیلش را نمی‌دانم، در‌صورتی‌که سینما می‌تواند خوراک خوبی برای تلویزیون باشد و تلویزیون هم می‌تواند منبع اطلاع‌رسانی و تبلیغ سینمای ایران باشد؛ بنابراین تلویزیون و سینما باید دست به دست هم بدهند تا اتفاق‌های خوبی
بیفتد.».
او ادامه داد: «این اتفاقات خوب باید در عرصۀ سینمای ما رخ دهد، به‌دلیل اینکه هنرهای نمایشی در دنیا در‌حال رشد هستند و تلاش می‌کنند به فستیوال جهانی وارد شوند. ما هم باید در‌این‌راستا تلاش کنیم. تلویزیون برای خود سیاستی دارد، اما به‌نظرم این سیاست بسیار اشتباه است. سینما و تلویزیون باید در آغوش هم باشند.».
این بازیگر دربارۀ عملکرد روزنامه‌ها در بازتاب مسائل فرهنگی و هنری گفت: «برخی روزنامه‌ها به انتشار مسائل سیاسی اکتفا می‌کنند و کمتر به‌سمت مسائل هنری می‌روند و این بسیار بد است. توسعۀ اقتصادی بدون زیربنای فرهنگی و توسعۀ هنری بدون زیربنای اقتصادی رو به نابودی است و این دو باید به هم کمک کنند.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس