اقتصاد ایران

﷯قیمت پیاز نزولی شد﷯
فارس- حسین مهاجران، رئیس اتحادیۀ میوه و سبزی، گفت: «با ورود پیاز از شهرهای بروجرد، شیراز و حاشیۀ تهران به بازار و عرضۀ بیشتر، قیمت این محصول به ۲۵۰۰ تومان رسیده است و، به مرور، باز هم کاهش خواهد یافت.».

﷯کرباسیان گزینۀ مناسبی است﷯
تسنیم- احمد توکلی، عضو پیشین کمیسیون برنامه و بودجۀ مجلس، با بیان اینکه کرباسیان ادعای نظریه‌پردازی اقتصادی ندارد و از همین روی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مناسب است گفت: «اگر رئیس گمرک به وزارت اقتصاد نرود، افراد نزدیک به صندوق بین‌المللی پول به قدرت می‌رسند.».

﷯برای تولید پراید لابی نمی‌کنیم﷯
ایسنا- رضا تقی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش سایپا، گفت: «تصمیم ما جمع‌آوری خط تولید پراید قبل از مهلت مقرر است. بنابراین، برای تمدید مهلت تولید این خودرو مذاکره‌ای نخواهیم کرد.».

﷯رفع مسدودی حساب ایرانیان﷯
مهر- سفیر چین در تهران با اشاره به مسدود شدن برخی حساب‌های بانکی ایرانیان در چین گفت: «مذاکراتی میان مقامات دو کشور در حال انجام شدن است و، در این زمینه، باید قدری صبر داشت تا این مشکلات برطرف شود.».

﷯زمان داخلی‌سازی کوتاه‌تر شود﷯
ایرنا- آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروِ کشور گفت: «زمان درنظرگرفته‌شدۀ سه‌ساله برای عمق بخشیدن به داخلی‌سازی تولید خودرو تا ٧٠درصد در قرارداد منعقدشده با رنو طولانی است و ممکن است به صنعت قطعه‌سازی آسیب بزند.».

﷯ اصلاح بازار با کاهش‌ سود؟﷯
خانۀ ملت- الیاس نادران، نمایندۀ مجلس شورای اسلامی، گفت: «اگر به مشکلات نهادی بازار‌های کشور و موانع اقتصادی توجه نشود، نمی‌توان صرفاً با کاهش نرخ سود بانکی مسائل بازارها را اصلاح کرد.».

﷯بهره‌وری در صنایع کوچک﷯
میزان- بیژن پناهی‌زاده، معاون معدنی خانۀ صنعت، معدن و تجارت ایران، با بیان اینکه بیش از ۸۰ هزار واحد تولیدی در کشور جزو صنایع کوچک هستند گفت: «توجه به صنایع کوچک نقش بسزایی در توسعۀ اقتصاد کشور دارد. از این رو و در جهت افزایش بهره‌وری، باید دستگاه‌ها و تجهیزات را در این واحد‌ها به‌روز کرد.».

﷯ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان﷯
دانشجو- محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: «افزایش ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان از محورهای اصلی در برنامۀ ششم توسعه است و بازار سرمایه در این زمینه بسیار اثرگذار بوده است و هست.».

﷯تأکید بر تدوین برنامۀ اقتصادی﷯
فارس- غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، با برشمردن خواسته‌های اقتصادی بخش خصوصی از دولت دوازدهم گفت: «تدوین یک برنامۀ جامع اقتصادی به عنوان یک استراتژی منسجم به عنوان اولویت اول بخش خصوصی مد نظر ماست.».

﷯زیاده‌خواهی وزارت نیرو ﷯
تسنیم- نظری‌نیا، عضو هیئت مدیرۀ شرکت عمران پردیس، با بیان اینکه وزارت نیرو در بحث زیرساخت‌های واحدهای مسکن مهر زیاده‌خواهی می‌کند گفت: «قیمت مسکن مهر نهایی شده است و هیچ بحثی دربارۀ افزایش قیمت‌ها نداریم.».

﷯رشد ترانزیت در مرزها﷯
ایسنا- وزارت راه و شهرسازی آمار ترانزیت چهارماهۀ ابتدایی سال ۱۳۹۶ را ارائه کرده است. بر این اساس، ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور رشدی ٣/١۵درصدی را به ثبت رسانده‌اند.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس