اخبار

اختصاص نماد الکترونیکی به ۲۸‌هزار فروشگاه اینترنتی
معاون مرکز توسعۀ تجارت الکترونیکی وزارت صنعت گفت: «۲۸‌هزار فروشگاه اینترنتی نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کردند.».
به گزارش فارس، فرانک اسکویی ارائۀ نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین را در راستای سامان‌دهی این کسب و کارها و نیز اطمینان از درگاه پرداخت این سایت‌ها برای فروش آنلاین عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: «علاوه‌بر این حدود ۱۰‌هزار تقاضا نیز در سیستم مرکز توسعۀ تجارت الکترونیکی برای دریافت نماد الکترونیکی، به ثبت رسیده است.».
معاون مرکز توسعۀ تجارت الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت از تلاش برای مقررات‌زدایی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ خبر داد و گفت: «از‌آنجایی‌که تمامی کسب و کارهای صنفی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی ابتدا باید از اتاق اصناف پروانه فعالیت بگیرند، تلاش بر این است که این مقررات و الزام برای کسب و کارهای نوپا تسهیل شود.».
وی تأکید کرد: «در این زمینه با هیئت مقررات‌زدایی وزارت اقتصاد وارد مذاکره شده‌ایم.».


تعیین بیمه و مالیات برای کسب و کارهای مجازی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دربارۀ نحوۀ پرداخت مالیات توسط کسب و کارهای مجازی گفت: «فضای مالیات این کسب و کارهای الکترونیکی باید شفاف شود.».
به گزارش فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دربارۀ نحوۀ پرداخت مالیات توسط کسب و کارهای مجازی اظهار کرد: «باید دربارۀ کسب و کارهای الکترونیکی وقت بیشتری بگذاریم و دنبال کنیم تا مشکل بیمۀ آن‌ها حل شود و فضای مالیات آن‌ها نیز شفاف شود.».
وی در ادامه افزود: «این نوع کسب و کارها نیازمند قوانین خاص خودشان هستند تا بتوانند خدمات بهتر و بیشتری داشته باشند و همۀ این‌ها باید دنبال شود.». وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سؤال که آیا شما و دولت موافق پرداخت مالیات توسط این شرکت‌ها هستید یا خیر، گفت: «کسب و کارهای الکترونیکی مشابه کسب و کارهای سنتی قدیم نیست و باید بر‌اساس واقعیت‌هایی که دارند برایشان مالیات و بیمه مشخص کنیم.».


مصرف داخلی
مشترکان مخابرات نامحدود می‌شود
معاون شرکت مخابرات ایران از اجرای مدل جدید ارائۀ سرویس اینترنت به مشترکان این شرکت خبر داد و گفت: «به زودی میزان مصرف ترافیک داخلی مشترکان مخابرات، نامحدود می‌شود.».
به گزارش مهر، سمیع‌ا... صادقی از برنامه‌ریزی برای اجرای طرحی خبر داد که علاوه‌بر تفکیک شبکۀ کشوری از بین‌الملل، ترافیک داخلی مشترکان مخابرات نیز تفکیک شود.
وی گفت: «قصد داریم میزان مصرف مشترکان مخابرات را نامحدود کنیم؛ به‌نحوی‌که ترافیک داخلی برای مشترکان مخابرات با پرداخت آبونمان ثابت، نامحدود شود و فقط مشترکان برای اینترنت کشوری و بین‌المللی هزینه پرداخت کنند. به این ترتیب اینترنت مشترکان مخابرات برای استفاده از شبکۀ داخلی، هیچ‌وقت قطع نخواهد شد.».
وی گفت: «به این ترتیب مشترکان در کنار ترافیک کشوری و ترافیک اینترنت بین‌الملل، امکان استفاده از سایت‌های داخلی را خواهند داشت که در مرکز داده‌های مخابرات میزبانی می‌شوند و قیمت ترافیکشان به مراتب ارزان‌تر از اینترنت بین‌الملل و اینترنت کشوری محاسبه خواهد شد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس