یک قاشق سرکۀ سیب

سرکۀ سیب محصولی فراتر از یک چاشنی سالاد محسوب می‌شود. نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکۀ سیب آنزیم‌هایی را که مسئول تجزیۀ کربوهیدارت‌ها هستند، غیرفعال می‌کند. ازاین‌رو، این محصول از انباشت گلوکز در خون و افزایش شدید قند پیشگیری می‌کند. نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکۀ سیب علائم گوارش کُند یا سنگین، گرفتگی و اختلال شکمی را تسکین می‌دهد. این ماده در به‌حداقل‌رساندن حس اسیدیتۀ معده و سوزش سردل کمک می‌کند. مصرف سرکۀ سیب پس از خوردن غذاهای غنی و سنگین برای پیشگیری از پدیدارشدن این علائم ایدۀ خوبی است.
اگر چنین مشکلاتی پیش از این ایجاد شده‌اند، شما همچنان می‌توانید با مصرف سرکۀ سیب علائم را کاهش دهید. سرکۀ سیب حاوی سطوح بالا از اسید کلروژنیک است. این ترکیب اکسیداسیون کلسترول بد (LDL) را مهار می‌کند که به بهبود سلامت قلب‌وعروق منجر می‌شود. اگر سطوح کلسترول شما بیش‌ازاندازه بالاست، غذاهایی با چربی بالا را از رژیم غذایی خود کنار بگذارید و روزانه یک قاشق غذاخوری سرکۀ سیب
بنوشید.
آیا از یبوست مزمن یا گاه‌به‌گاه رنج می‌برید؟ در این مورد نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکۀ سیب از تداوم این مشکل پیشگیری می‌کند. برخلاف باور عمومی سرکۀ سیب موجب شکل‌گیری مشکلات اسیدیته نمی‌شود زیرا یک غذای قلیایی است.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس