فوتبال جهان

تمدید قرارداد زیدان
تا ۳ سال دیگر
قرارداد زیدان برای ٣ سال دیگر تمدید شد و به‌این‌ترتیب سرمربی فرانسوی تا ۴ سال دیگر همراه با رئال‌مادرید خواهد بود. زیدان در تمدید قرارداد تازۀ خود مبلغ ٨میلیون یورو اضافه دریافت کرد و این یعنی دریافت سالیانه ۴,٣۵میلیون یورو که به این رقم باید منزل مسکونی و اتومبیل و سفرهای رایگان پرواز امارات را اضافه کرد.
زیدان از تمدید قرارداد خود بسیار راضی است و به مارکا گفته است: «این کار رئال‌مادرید بسیار باارزش است. نام من مهم نیست، مهم این است که رئال‌مادرید تصمیم گرفته این کار را انجام بدهد تا از الگوی قدیمی خود فاصله بگیرد.».


آرسنال با برد آغاز کرد
فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس با برد ۴ بر ٣ آرسنال مقابل لسترسیتی آغاز شد.
در این مسابقه لاکازات، ولبک، رمزی و ژیرو برای آرسنال در ورزشگاه امارات گل زدند؛ درحالی‌که اوکازاکی، و واردی‌(٢) زنندۀ گل برای لستر بودند.


ماتویدی
در یک‌قدمی یوونتوس
به نظر می‌رسد باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به هافبک فرانسوی خود چراغ‌سبز نشان داده است تا به یوونتوس برود. به‌گزارش شبکۀ اسکای‌اسپورت ایتالیا، بلیس ماتویدی، هافبک فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن در آستانۀ انتقال به یوونتوس با مبلغ ٢۵میلیون یورو است و پاریسی‌ها به جای او درحال جذب فابیانو، هافبک موناکو هستند.
در لیست یووه علاوه‌بر او اسم امره‌جان، هافبک لیورپول و استفان انزونزی دیده می‌شود.
یکی از دلایلی که انتقال ماتویدی را به تأخیر انداخت، عدم رضایت باشگاه پاری‌سن‌ژرمن برای جدایی او بود که درنهایت این مشکل با آمدن فابیانو حل می‌شود.


BBC و دیگر هیچ
رسانه‌های اسپانیایی بر این باورند که زیدان با وجود جوانان مستعد و خوش آتیۀ تیم خود همچنان باید دل به درخشش BBC ببندد. در حالی که زیدان دل به جوانان جویای نامش در لالیگا بسته، مشخص است که همچنان امیدش به BBC است و کریم بنزما، بیل و کریستیانو مثلث مرگ مادرید محسوب می‌شوند.روزنامۀ آبولا در گزارشی مبسوط به وضعیت کنونی مثلث مرگ رئال مادرید اشاره کرده و البته به ضلع پرتغالی آن بهای بیشتری داده است.زیدان جوان‌گرایی خوبی در رئال مادرید داشته اما این جوان‌گرایی آن‌قدرها هم موفق نبوده که از نقش مهم BBC غافل شود.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس