آخرین خبرها

مدیر سابق کوهستان‌پارک شادی: بگذارید چراغ کوهستان‌پارک را روشن کنیم

شوشتری- انتظارها از تعطیلی کوهستان‌پارک به‌ سر رسیده و حتی متقاضیانی نیز از بخش خصوصی برای روشن‌کردن چراغ این مجموعه که بخشی از خاطرات زائران و شهروندان مشهدی است، وجود دارد؛ اما همچنان مسئولان بانک دی در بازگشایی آن تعلل می‌کنند. یکی از متقاضیان پروپاقرص اجاره‌کردن کوهستان‌پارک شادی، علی‌اصغر ولایتی است که از سال ٨۶ تا ٩١ مدیر این مجموعه بوده‌است. او سال‌ها جزو پرسنل پارک بوده که در سال٨۵ با اعلام زیان‌ده‌بودن این مجموعه ازسوی «شرکت توسعۀ ساختمان شاهد» در کنار ٢٢ پرسنل دیگر از خدمت بازخرید شده است. درعین‌حال بعد از این ماجرا به‌عنوان یک شخص حقیقی پیگیر اجارۀ کوهستان‌پارک شده و بیش از پنج سال این مجموعه را چرخانده است. او هنوز هم جزو متقاضیان اجارۀ کوهستان‌پارک است، حتی همین چند روز پیش جلسه‌ای با مسئولان استانداری خراسان رضوی داشت تا واسطۀ بازگشایی ‌پارک شادی شوند.

مسئولان بانک دی با پیشنهادم موافقت نکردند
ولایتی از چند مرحله پیگیری‌هایش برای بازگشایی کوهستان‌پارک به خبرنگار ما می‌گوید و توضیح می‌دهد: «مسئولان بانک دی در تهران هستند. مدیران شهری و استانی ما باید از آن‌ها پیگیر بازگشایی کوهستان‌پارک باشند. من خودم چندبار تهران رفتم و با مسئولان بانک دی صحبت کردم. بنده هم پیشنهادهایی داشتم، اما درنهایت به توافق نرسیدیم.». وی با گریزی به وضعیت ١٠ سال پیش کوهستان‌پارک، عنوان می‌کند: «در سال٨۶ شرکت "توسعۀ ساختمان شاهد" کوهستان‌پارک‌ شادی را به مبلغ ٢۵٠میلیون تومان از شرکت شاهد، اجاره کرده بود، اما در پایان سال اعلام کردند این مجموعه زیان‌ده بوده است. در همین سال، پرسنل کوهستان‌پارک را که ٢٢ نفر بودند، بازخرید کردند. بنده هم جزو آن‌ها بودم که رفتم تهران با مدیران شرکت شاهد صحبت کردم و پیشنهاد دادم کوهستان‌پارک را درقالب قراردادی به‌ من واگذار کنند. درهمین‌راستا، قرارداد اجاره به مبلغ ٨۵٠میلیون تومان در سال - یعنی ۶٠٠میلیون تومان بیشتر از قرارداد سال گذشته که با یک شرکت عمومی بسته شده بود - بین ما منعقد شد و در پایان سال هم مبلغ اجاره تأمین شد. من هم حاشیۀ سود خودم را داشتم. پرسنل هم حقوقشان را دریافت کردند. در سال ٨٧ مبلغ قرارداد را به یک‌میلیارد و ١٣٠میلیون تومان افزایش دادند که در پایان این سال هم زیان‌ده نبودیم و توانستیم هم حقوق پرسنل کوهستان‌پارک را پرداخت کنیم و هم مبلغ اجاره را به شرکت شاهد پرداخت کنیم.».

تغییر مالکیت کوهستان‌پارک از سال ٩٠ به بعد
مدیر سابق کوهستان‌پارک شادی به بحث واگذاری مالکیت این مجموعه ازسوی شرکت شاهد به شرکت بوعلی در سال ٩٠ اشاره می‌کند و می‌افزاید: «در این سال کوهستان‌پارک را با قرارداد حدود ٣میلیارد تومان از شرکت بوعلی اجاره کردم. در سال ٩١ برای دومین سال پیاپی با این شرکت قرارداد اجاره را به مبلغ ٣‌میلیارد و ۶٠٠میلیون تومان بستم، اما در همین سال بانک دی کل سهام شرکت بوعلی را خرید و مالک آن از این سال به بعد تغییر کرد.».
اظهارات ولایتی به اینجا می‌رسد که مدیران بانک دی به او اعلام کردند مجموعۀ کوهستان‌پارک شادی سودآوری برای آن‌ها ندارد و قصد اصلی‌شان فروش است. وی تأکید می‌‎کند: درعین‌حال او همچنان پیگیر بازگشایی کوهستان‌پارک است تا بار دیگر چرخ‌و‌فلک آن برای علاقه‌مندان بچرخد، هرچند که هنوز آیندۀ این مسئله معلوم نیست.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس