آخرین خبرها

خبر

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی:
۲۸۰ شعبۀ اخذ رأی
با کمبود تعرفه متوقف شد
گروه خبر- سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی از توقف انتخابات در ۲۸۹ شعبه به‌علت کمبود تعرفه و تأخیر در آغازبه‌کار۹۹۰ شعبۀ رأی‌گیری در این استان خبر داد‌.
به‌گزارش شهرآرا، حجت‌الاسلام محمدحسین محرابی در نشست خبری با اشاره به اینکه در انتخابات اخیر شبهات و اشکالاتی وجود داشت، گفت: «این انتخابات مانند بقیۀ انتخابات بود که محاسن بسیاری داشت و این امر که بعد از سه دهه از آغاز انقلاب حدود ۸۰درصد مشارکت داشتند، در دنیا بی‌نظیر است.».
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی تصریح کرد: «یکی از دلایل اشکالات این انتخابات، کمبود زمان و عدم آموزش مناسب برای عوامل اجرایی بود که بیش از ۵۰درصد عوامل اجرایی انتخابات تجربۀ کار انتخاباتی نداشتند.».
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان رضوی با اشاره به تشکیل پرونده‌های متخلفان و متهمان انتخابات گفت: «بسیاری از تخلفات قابلیت بررسی در محاکم قضایی نداشت، اما در جرائمی که به دستگاه قضایی اعلام شد، ۱۴ نفر احضار شدند که یک فرماندار، بخشدار و مسئولان اجرایی شهرستان هم در بین این افراد بوده‌اند. بیشتر جرائم سوء‌استفاده از اموال دولتی، عدم رعایت بی‌طرفی و تخریب بوده است.».
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان‌ رضوی خاطرنشان کرد: «از مجموع ۴۵۷۳ شعبه در کل این استان در ۲۸۹ شعبه کمبود تعرفه داشتیم که بین نیم ساعت تا سه ساعت توقف به وجود آمده است. ۹۱ شعبه نیم ساعت و ۷۸ شعبه یک ساعت توقف داشته‎اند که نسبت به انتخابات۹۲ فقط ٢تا ٣درصد افزایش داشته است.». محرابی درمورد تأخیر در آغاز انتخابات گفت: «از ۴۵۷۳ شعبۀ اخذ رأی ۹۹۰ شعبه با تأخیر کار خود را آغاز کرده‌اند که بازۀ زمانی این تأخیرها از یک ربع تا سه ساعت بوده، ۳۲۶ شعبه یک ربع ۳۴۹ شعبه نیم ساعت که معمولا این مقدار در انتخابات گذشته هم وجود داشته است و بعضی از آن‌ها با اشکالات سامانه‌ای روبه‌رو بودند که ۳۷۴ شعبه با اشکال در سامانه با تأخیر کار خود را آغاز کردند و حتی ۳۱ شعبه نیز به‌خاطر نداشتن اسامی کاندیدا با تأخیر آغاز‌به‌کار کرده‌اند‌.».


با هدف خدمت به سالمندان افتتاح شد
«خط زندگی» در مشهد
یوسف‌زاده- خط زندگی، اولین سامانۀ خدمات هماهنگ و یکپارچه ویژۀ سالمندان و کودکان در خراسان‌ رضوی در مشهد افتتاح شد. به‌گزارش شهرآرا، مسئول مرکز خط زندگی خراسان‌ رضوی در مراسم آغاز‌به‌کار این سامانه با بیان اینکه خط زندگی سامانۀ هماهنگ خدماتی است که برای رفع نیازهای همۀ افراد از کودکی تا سالمندی ایجاد شده است، گفت: «این سامانه پلی ارتباطی میان سالمندان و نیازهایشان بوده و کافی است افراد با این سامانه تماس بگیرند و نیاز خود را با ما درمیان بگذارند تا در کوتاه‌ترین زمان، نیازهای آنان برطرف شود.». زهرا ریاضی تصریح کرد: «این سامانه آمادۀ انجام هماهنگی خدمات درمانی، تخصصی و رفاهی با شرایط بسیار مناسب به زائران سالمند است.». وی خاطرنشان کرد: «این مرکز با خط تلفن سراسری ۴٣٢٧-٠٢١ و تلفن ٨٨۴٨۵۶٢-٠۵١٢ آمادۀ ارائۀ خدمات به سالمندان است.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس