آخرین خبرها

در دیدار اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای شهر مشهد عنوان شد؛ تلاش برای کسب درآمدهای پایدار شهری

گروه خبر- در نشست مشترک اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای شهر مشهد بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای کسب درآمد‌های پایدار شهری تأکید شد.
به‌گزارش شهرآرا، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در نشست صمیمی اعضای چهارمین دوره و منتخبین پنجمین دورۀ شورای اسلامی شهر مشهد اظهارکرد: «همۀ ما در تمامی عرصه‌ها باید نهایت تلاش خود را انجام دهیم و منتخبین پنجمین دورۀ انتخابات شورای شهر مشهد توفیق ۴ساله‌ای در پیش‌رو دارند.».
محمدکمال سرویها بیان کرد: «با سرعت و تلاش بیشتر باید فضایی مهیا شود که ۴ سال آینده بگوییم در این بخش مشکلات زائران و مردم رفع شده است و این امر، اتفاقی ارزشمند خواهد بود.». وی در ادامه خاطرنشان کرد: «مجلس شورای اسلامی به فکر محدودکردن شوراهاست، چراکه معتقدند پارلمان‌های شهری موفق نبوده و در تحقق اهداف مدنظر مناسب عمل نکرده است.».
وی در ادامه به برخی کارهای نیمه‌تمام شورای چهارم پرداخت و گفت: «سیستم یکپارچۀ شهرسازی ازجمله مسائلی بوده که شوراهای مختلف روی آن سرمایه‌گذاری کردند و در این دوره نیز ۵میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.».

پیگیری اسناد بالادستی
سخن‌گوی منتخبین پنجمین دورۀ شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این نشست گفت: «منتخبین شورای پنجم درراستای اهداف والای نظام جمهوری اسلامی و خواسته‌های مردم گام برخواهند داشت.».
محمدرضا حیدری افزود: «منتخبین شورای پنجم دارای تجربه‌های خوبی در عرصه‌های مختلف و میدان مبارزه و جهاد و هشت سال دفاع مقدس بوده و به‌دنبال افزایش کارآمدی شهرداری و رضایتمندی مردم در دورۀ فعالیت خواهند بود.». وی گفت: «شورای چهارم در حوزۀ تنظیم اسناد و برنامه، اقدامات خوبی انجام داده و شورای پنجم نیز برمبنای خرد جمعی اقدامات خود را انجام خواهد داد.».
حیدری خاطرنشان کرد: «شورای پنجم با تداوم و پیگیری، کار را به اتمام خواهد رساند و کارهای جدیدی با همین مبنا خواهد داشت.».
سخن‌گوی منتخبین پنجمین دورۀ شورای اسلامی شهر مشهد به تشریح بخشی از سیاست‌های شورای پنجم اشاره و تصریح کرد: «رویکرد ما پیگیری سیاست‌ها و برنامه‌ها، با توجه به اسناد بالادستی و حوزۀ اختیارات است. دراین‌خصوص با کارشناسان درحال گفتگو و مشاوره هستیم.».

تحقق طرح جامع شهر در اولویت شورای پنجم باشد
در ادامۀ این نشست نیز چند تن از منتخبان و اعضای فعلی شورای شهر مشهد به بیان نظرات خود پرداختند.
موحدی‌زاده، دغدغه‌های اعضای شورای پنجم و چهارم را مشترک ارزیابی کرد و گفت: «وجود دیدگاه اصلاح‌طلب و اصول‌گرا برای پویایی جامعه ضروری است و این درحالی است که ممکن است برای دغدغه‌های مشترک از راه‌حل‌های متفاوت استفاده کنیم.».
انتظاری‌هروی، عضو شورای چهارم در ادامه بیان کرد: «اعضای شورای پنجم می‌بایست فعالیت‌های عملیاتی خود را در دو جبهه، درون‌ شهر مشهد و جبهۀ ملی متمرکز گردانند که البته در داخل مشهد نیز آن‌ها با دو جبهه، یکی شهرداری و دیگری سایر ارگان‌های مستقر در مشهد، مواجه هستند.».
نوروزی، عضو منتخب شورای پنجم نیز خاطرنشان کرد: «شهرداری‌ها به‌سمت ورشکستگی پیش می‌روند و باید تلاش کنیم این وضعیت بهبود پیدا کند.».
محمد سهیلی، عضو شورای چهارم نیز بیان کرد: «یکی از سیاست‌گذاری‌های شورای پنجم باید به بحث حاشیۀ شهر و تحقق طرح جامع شهر اختصاص یابد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس