آخرین خبرها

احتمال لغو دوبارۀ دربی خبرساز آلمان ؛ پرسپولیس دبه کرد!

حمید معصومیان- «اولین دربی سرخابی‌ها در خارج از ایران ٣١تیر‌ماه قطعاً برگزار می‌شود.» این خبری است که نماینده اسپانسر این بازی دیروز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت، اما چند ساعت بعدیک خبر این قطعیت را زیر سؤال برد! درحالی‌که حرف‌وحدیث‌های زیادی پیرامون این بازی وجود داشت و قطعیت آن مسجل‌شده به‌نظر نمی‌رسید ناگهان دیشب باشگاه پرسپولیس اعلام کرد در این بازی شرکت نمی‌کند. پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، چند ساعت بعد از نشست خبری نمایندۀ ایرانی اسپانسر در خبری کوتاه به رسانه‌ها اعلام کرد پرسپولیس در این بازی به میدان نمی‌رود. او بدون هیچ توضیحی رسمیت این ماجرا را به جلسۀ امروز در باشگاه پرسپولیس ارجاع داد و گفت طاهری، مدیرعامل باشگاه، امروز ظهر خبر قطعی و رسمی عدم حضور پرسپولیس در این بازی را اعلام می کند. دیداری که فقط برای رضایت اسپانسر برگزار می‌شود و می‌گویند٨‌میلیارد درآمدبرای هر طرف دارد حالا از سمت پرسپولیسی ها لغو شده و عجیب‌تر اینکه دلیل آن روشن نیست! همۀ این‌ها درحالی است که ساعاتی قبل از این خبر نمایندۀ اسپانسر بازی گفته بود این بازی کاملا جدی است و در ساعت و زمان مقرر برگرار می شود.علیرضا شیرازی در این نشست گفت: «هواداران در چیدمان یک بازی سهیم می‌شوند که این موضوع آرزوی بسیاری از هواداران است. این شرایط برای سرمربی هم خوب است تا نتیجۀ یک بازی را با دیگربازیکنان تماشا کند!». او همچنین افزود: «هواداران تعویض‌ها را هم انجام می‌دهند. آن‌ها می‌توانند در دقایق ٣٠، ۵٠، ٧٠ و ٨٠ تعویض‌ها را پیشنهاد دهند. هواداران حتی می‌توانند آنلاین عدم انجام تعویض را نیز پیشنهاد دهند. حمایت ۵هزارتومانی هر هوادار حق رأی او برای انتخاب ترکیب تیم است و برای تعویض‌ها باید ٢هزار تومان پرداخت کند. هواداران تا ٣٠ دقیقه قبل از بازی می‌توانند به ١١ بازیکن مدنظر خود رأی بدهند و این افراد وارد زمین می‌شوند.». شیرازی تأکید کرد: «سرمربی نیز تاکتیک تیم را انتخاب می‌کند و شاید فان‌بودن بازی تنها همین موضوعِ انتخاب بازیکنان باشد، وگرنه بازی استقلال و پرسپولیس هیچ‌گاه به‌صورت فان انجام نمی‌شود.».

واکنش باشگاه استقلال به خبر لغو دربی
اما معاون باشگاه استقلال از لغو دربی ٨۵ ابراز بی‌اطلاعی کرد. پندار توفیقی دربارۀ لغو دیدار استقلال و پرسپولیس در آلمان گفت: «از این مسئله بی‌اطلاع هستم و باید منتظر اعلام مسئولان برگزاری مسابقه باشیم.». وی در پاسخ به این سؤال که «آیا برگزاری چنین بازی‌ای می تواند به سرخابی ها کمک کند؟» نیز گفت: «اگر در برگزاری این مسابقه درست عمل و تبلیغات درست انجام شود، می توانیم درآمد خوبی به‌دست بیاوریم.». توفیقی با اشاره به درآمد سازمان لیگ از تبلیغات محیطی اظهار کرد: «در این سه سال هرگاه پول خود را از تبلیغات محیطی خواسته‌ایم سازمان لیگ اعلام کرده به‌دلیل بدهی‌های باشگاه مبلغ به طلبکاران پرداخت شده.درآمد سازمان لیگ از تبلیغات محیطی ٢١٠میلیارد تومان بوده است که سهم ما حداقل ٢۵میلیارد تومان می شد.».

پرسپولیس باید ٢٠٠ هزار یورو خسارت بدهد
در شرایطی که باشگاه پرسپولیس دیشب و به صورت یک طرفه خبر از لغو دربی آلمان داد اسپانسر دو باشگاه سرخ و آبی تأکید می کند باتوجه‌به قراردادهای منعقدشده قطعاً این مسابقه را در آلمان برگزار خواهد کرد. شیرازی، نمایندۀ برگزارکنندۀ دربی در آلمان، دراین‌باره گفت: «ما مصر به برگزاری این بازی هستیم و باتوجه‌به قراردادهای منعقده بین ما و باشگاه آرمنیا بیله‌فلد و اجارۀ ورزشگاه قصد نداریم زیر بار لغو این بازی برویم.». او در ادامه گفت: «اینکه باشگاه پرسپولیس به صورت یک‌طرفه اعلام می‌کند که این بازی لغو شده واقعاً غیرقابل ‌قبول است و باعث تعجب ما شده؛ البته به‌نظر می‌رسد فشارهای این یکی دو روز باعث شده آقای طاهری به جمع‌بندی اعلام این خبر برسند، که البته بهتر بود قبل از آن با ما مشورت می کردند.». شیرازی با اشاره به اینکه او و تیمش سعی و تلاش خود را برای رفع مشکلات انجام خواهند داد در پایان حرف‌هایش گفت: «باتوجه‌به مخارج و برنامه‌ریزی باید به این تعهد عمل کنیم و هریک از طرفین که این توافق را انجام ندهد باید در مراجع ذی‌ربط پاسخ‌گو باشند، چراکه ما نباید متحمل این خسارت ٢٠٠هزاریورویی بشویم.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس