آیت‌ا... علم‌الهدی در دیدار با اعضای دورۀ پنجم شورای اسلامی شهر بر استفاده از ظرفیت های تخصصی برای حفظ هویت رضوی تأکید کرد؛ خدمت برای رضایت امام هشتم (ع)

گروه خبر- نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: «مدیریت شهری، مدیریت حفظ هویت امام‌رضا(ع) است. مطالبات مردم متنوع است و باید به آن‌ها پاسخ داد، اما این پاسخ‌گویی باید با حفظ هویت امام‌رضا(ع) باشد.».
به‌گزارش شهرآرا، آیت‌ا... علم‌الهدی روز گذشته در دیدار با اعضای منتخب پنجمین دورۀ شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: «خوشبختانه جمع حاضر، جمع نخبه و فرهیخته و شخصیت‌های برجستۀ آکادمیک هستید که تخصص‌های لازم در عرصۀ مدیریت شهری را دارید.». وی افزود: «هر شورای شهر که مدیریت شهری را به دست گرفت، کارهایی انجام داده است. خوشبختانه در مدتی که در مشهد حضور داشتم، شورای شهر منفی نداشتیم که بگوییم برای شهر مشکل‌آفرین بوده یا در حل مشکلات شهر ناموفق عمل کرده است. در دوسه شورایی که بنده تجربه کردم، هر شورا از انسجام خوبی برخوردار بوده، اختلاف‌نظری که در داخل شورا صورت می‌گرفته، انعکاس بیرونی نداشته و آقایانی که با هر رویکرد و بینش اجتماعی و سیاسی آمده‌اند، آثار مثبت و برکاتی داشته‌اند.».آیت‌ا... علم‌الهدی با تأکید بر اینکه هویت شهر مشهد با هیچ شهر دیگری قابل‌مقایسه نیست، عنوان کرد: «در مسئلۀ مدیریت شهری با تمام مواردی که از نظر حضور سرمایه‌گذار و تأمین مطالبات مردمی بیان شد، هویت این شهر در دنیا قابل‌مقایسه نیست. مسائلی که تا الان در شهرداری و شورای شهر مطرح‌شده، مسئلۀ حفظ هویت شهر است.».

فروش اجناس خارجی اطراف حرم
خلاف هویت شهر و اقتصاد مقاومتی است
آیت‌ا... علم‌الهدی با اشاره به فروش اجناس خارجی در فروشگاه‌های اطراف حرم، عنوان کرد: «این سیستم هویت حضرت‌رضا(ع) را برهم می‌زند. مغازه‌هایی اطراف حرم ایجاد می‌شود که گناه و معصیت خدا و از طرف دیگر، خلاف اقتصاد مقاومتی فرمودۀ رهبری است.».نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: «مدیریت شهری، مدیریت حفظ هویت امام‌رضا(ع) است. مطالبات مردم متنوع است و باید به آن‌ها پاسخ داد، اما این پاسخ‌گویی باید با حفظ هویت امام‌رضا(ع) باشد، باید به کل شهروندان این شهر مدیریت شهری پاسخ‌گو باشد، اما در این پاسخ‌گویی باید اولویت‌بندی شود و اولویت اول، امام‌رضا(ع) است.».

در کار خود حجت دینی داشته باشید
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه در مقابل کسانی که از طرف مردم به‌عنوان فرد صالح انتخاب‌ شده‌اند، نه تحمیل انتخابی و نه تحمیل اعتقادی و فکری دارم، گفت: «ممکن است آنان، من، بینش سیاسی یا بینش دینی من را قبول نداشته باشند، از اصول دین نیستیم و بنای تحمیل عقیده و فکر هم ندارم، اما شما به‌عنوان افراد مسلمان، متدین و انقلابی باید در کار خود حجت دینی داشته باشید، حلال و حرام را رعایت کنید و طبیعی است برای این حلال و حرام باید در درگاه خدا پاسخ دهید.».وی افزود: «در مسائل انقلابی نیز افراد در نظریات، عقاید و بینش‌های مختلف در عرصۀ کارگزاری نظام هستند، ولی در این عرصه با هر بینشی حضور دارند، مشروعیت نظام و عملیات کارگزاران با نظر ولایت است، زیرا ولایت در رأس نظام است.».نمایندۀ ولی‌فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: «نمایندگانی که حضرت آقا در استان‌ها قرار می‌دهند، به‌عنوان نمایندگی دفتر آقا نیست، مخصوص عملیاتی است که باید در استان ازسوی ایشان صورت بگیرد، خواه‌ناخواه با یک جریان نظارتی و پاسخ‌گویی به مقام معظم رهبری نیز همراه است.».

مشهد را به کانون سرمایه‌گذاری
برای ایجاد اشتغال تبدیل کنید
آیت‌ا... علم‌الهدی به مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاری در مشهد اشاره کرد و گفت: «در مسئلۀ سرمایه‌گذاری، با تعارضی مواجه شدیم که آن، حضور برخی افراد به حوزۀ سرمایه‌گذاری برای منافع خود است، مواردی که ممکن است در عرصۀ عمران شهر بی‌اثر نباشد، اما در مسائل فرهنگی در تعارض است.».
وی با تأکید بر اینکه با ایجاد مراکز تفریحی مخالف نیستیم، خاطرنشان کرد: «با مراکز تفریحی مخالف نیستیم، اما مراکزی که شئون فرهنگی ما را به هم نزند. 25میلیون زائر داخلی و 4میلیون زائر خارجی در این شهر رفت‌وآمد می‌کنند و دنبال مراکز تفریحی هستند، باید توجه شود که هر نوع مرکزی به‌عنوان مرکز تفریحی در این شهر ایجاد شود، بازار تفریحی کشور خواهد شد نه بازار تفریح برای مشهدی‌ها.».
وی خطاب به اعضای منتخب شورای پنجم، تأکید کرد: «مشهد را کانون سرمایه‌گذاری کنید، اما سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال برای نیروی کار جوان. مشکل ما در مشهد در مسئلۀ توسعۀ حوزۀ صنعت است، زیرا همۀ صنایع در این شهر خرد است.».

خدمت به حاشیه‌نشنیان
بدون کاستن از آبادانی شهر در شورای چهارم
امام‌جمعۀ مشهد مقدس با اشاره به اقدامات شورای اسلامی چهارم و شهردار مشهد برای آبادانی حاشیۀ شهر، عنوان کرد: «آقایان برای این منطقه کار کردند و مقداری آباد شد، اما این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه شرایط قشر فقرا و آسیب‌پذیر را بیشتر رعایت کنید، زیرا زودتر و بیشتر راضی می‌شوند، نمی‌گوییم از عمران و آبادانی شهر کم شود.». وی ادامه داد: «در دورۀ فعلی آقایان از حجم عمران و آبادانی کم نکردند، همان‌طور که دیدیم مترو را ادامه دادند و به حاشیۀ شهر نیز خدمت کردند.». وی با بیان اینکه شهر را طوری اداره کنید که امام‌رضا(ع) از شما راضی باشد، گفت: «طوس نیز یکی از ظرفیت‌های فرهنگی مشهد است که باید مرکز خوبی برای همایش‌های علمی، فرهنگی و هنری در کشور شود.». دبیر و سخن‌گوی منتخبان شورای شهر مشهد نیز در این دیدار گفت:‌ «از همۀ ظرفیت‌های موجود و دستگاه‌های مختلف برای مدیریت شهر مشهد استفاده خواهیم کرد.».
محمدرضا حیدری افزود: «مبنای تعامل و همکاری ما با تمام نهادها و دستگاه‌ها تبعیت از قانون بوده و قانون به‌عنوان فصل‌الخطاب باید مبنای عمل همگان قرار گیرد.». وی با اشاره به انتخابات پرشور و حماسی 29اردیبهشت عنوان کرد: «مردم در یک انتخابات آزاد و رقابتی به‌طور واضح رویکرد و نگاه خود در مدیریت شهری را با رأی خود اعلام کردند و ما نیز به‌عنوان شورای منتخب، خود را شورای شهر تمام مردم مشهد می‌دانیم.». وی با اشاره به فعالیت‌های منتخبان بعد از انتخابات افزود: «تلاش شده در دورۀ انتقالی شورای شهر آسیب‌ها و مشکلات فعلی و موانع و راهکارهای مناسب درخصوص توسعۀ فعالیت‌های شهری مدنظر قرار بگیرد.». حیدری اظهار کرد: «منابع و امکانات شهر امانتی است که در اختیار شورا قرار دارد و برهمین‌اساس در ارتباط با واگذاری آنان با دقت لازم عمل خواهیم کرد.».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس