اخبار کوتاه

توضیحات اژه‌ای در‌مورد مسدودشدن برخی کانال‌های تلگرامی
تسنیم- حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، در گردهمایی رؤسای کل معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های مراکز استان، با بیان اینکه قطعاً اقداماتی که در فضای مجازی امروز صورت می‌گیرد سازمان‌یافته است گفت: «در همین بازداشت مدیران کانال های تلگرامی که هنوز هم شش نفر بازداشت هستند، ظرف چند ساعت، دوباره این کانال‌‌ها بالا آمد. چه کسی این کار را انجام داد؟». معاون اول قوۀ قضائیه تصریح کرد: «چه بسا در آینده هم با فتنه و فسادهایی روبه‌رو شویم و نباید کوتاه بیاییم و ما در مقابل هر فتنه، فشار و فسادی باید بایستیم.».


تهدید خاصی برای امنیت انتخابات نداریم
شبستان- حسین ذوالفقاری، رئیس کمیتۀ امنیت انتخابات کشور، با اشاره به اینکه تامین امنیت انتخابات از نیمۀ اول سال۹۵ آغاز شده است اظهار کرد: «برای تمامی مراحل انتخابات بررسی کرده‌ایم که چه آسیب‌‌های امنیتی‌ای وجود دارد و چه اقداماتی باید انجام شود. پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته و اشراف اطلاعاتی ما در کل کشور و فضای بیرون کشور بیان می‌کند که تهدید خاصی برای امنیت انتخابات نداریم. البته این بدان معنا نیست که تمامی ابعاد مؤثر بر امنیت انتخابات مورد‌توجه قرار نگیرد. پیش‌بینی پدیده‌های ناشناخته برای انتخابات صورت گرفته است.».


طغیان علیه نظر شورای نگهبان گناه است
ایسنا- آیت‌ا... نوری همدانی روز گذشته در درس خارج فقه خود با اشاره به جایگاه قانونی شورای نگهبان گفت: «چون و چرا کردن در مقابل شورای نگهبان گناه است زیرا این شورا قانون دارد و براساس آن صلاحیت افراد را انتخاب می‌کند.». وی عنوان کرد: «امام(ره) در صحیفۀ نور در چند جا آورده است کسی بخواهد در مقابل شورای نگهبان اعتراض کند، نه‌تنها گناه کرده، بلکه مفسد فی‌الارض است زیرا قانون اساسی با خون این همۀ شهید به دست آمده است و کسی نمی‌تواند آن را قبول نداشته باشد.».


برگزاری مراسم برائت از مشرکین در حج امسال
خانه ملت- رضا صالحی امیری درخصوص نتیجۀ مذاکرات سازمان حج و زیارت با مقامات سعودی برای برگزاری مراسم برائت از مشرکین و دعای کمیل در جریان حضور ایرانیان در مراسم حج تمتع گفت: «طبق مذاکرات انجام‌شده با مقامات عربستان، این دو مراسم در ایام حج تمتع برگزار خواهند شد.». وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین افزود: «حجاج می‌توانند مراسم برائت از مشرکین را طبق روال گذشته در ایام حج تمتع برگزار کنند اما احتمالا مراسم دعای کمیل در هتل‌ها برگزار می‌شود هرچند مذاکره برای تغییر مکان این مراسم ادامه دارد.».


بازدید رئیس‌جمهور از مناطق سیل‌زده
صداوسیما- رئیس‌جمهور از مناطق سیل‌زدۀ شهرستان‌های آذرشهر و عجب‌شیر آذربایجان شرقی دیدن کرد. روحانی، در این بازدید، از نزدیک در جریان وضع مناطق آسیب‌دیده در سیل و اقدامات صورت‌گرفته برای جستجوی مفقودان، کمک‌‌رسانی به سیل‌زدگان و برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای بازسازی این مناطق قرار گرفت. سیل جمعۀ گذشته موجب جان باختن ۴٣نفر و زخمی شدن ١٠نفر و بروز خسارات سنگین به واحدهای مسکونی ، اراضی کشاورزی و تأسیسات زیربنایی این استان شد.
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس