سردار دهقان خطاب به وزیر دفاع آمریکا: دورۀ هفت‌تیر‌‌کشی گذشته است

وزیر دفاع آمریکا با طرح ادعایی بی‌اساس گفت: «ایران به حوثی‌ها موشک می‌دهد.».
به گزارش المستقبل، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، که روز گذشته برای اولین‌بار به عربستان سفر کرده بود، در گفتگو با روزنامه‌نگاران مدعی شد: «ایران در درگیری‌های یمن مداخله می‌کند و ما می‌بینیم که ایران به حوثی‌ها موشک می‌دهد تا عربستان را بزند و این امری است که باید متوقف شود زیرا مردم بی‌گناه زیادی در این درگیری‌ها می‌میرند.».
وی در ادامه گفت: «آمریکا برای حل درگیری‌های یمن و انجام مذاکرات تحت نظر سازمان ملل حرکت می‌کند و ما و هم‌پیمانانمان برای آغاز این مذاکرات تلاش می‌کنیم.».
در واکنش به این اظهارات، سردار دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: «امروز تروریست‌های تکفیری وهابی با سلاح‌ها و مهمات ساخت آمریکا در اقصانقاط جهان به‌ویژه در سوریه و عراق جنایت می‌کنند.».
وی افزود: «به وزیر دفاع آمریکا توصیه می‌کنم ابتدا تاریخ مجادله‌های نظامی دولت‌های پیشین آمریکا در ویتنام، عراق، سومالی، افغانستان و اخیراً در سوریه و یمن و جنایت‌های جنگی و ضد‌بشری صورت‌گرفته را مطالعه کنند و علت تلاش برای خلاصی از باتلاق‌هایی که نابخردانه، متکبرانه و سرمستانه برای خود ایجاد کرده‌اند را بررسی کنند. آنگاه به ریشۀ اتهام‌زنی‌های فعلی خود پی خواهند برد.». وزیر دفاع گفت: «ایشان و سران به‌اصطلاح استراتژیست آمریکا باید بدانند که دوره و عصر هفت‌‌تیرکشی، اتهام‌زنی، پرونده‌سازی و مداخله‌گری از موضع حق‌به‌جانب گذشته است و این سخنان جابه‌جا کردن متهم با مدعی است.». وی افزود: «بهتر است ایشان و رهبران آمریکا در پی حل مسائل داخلی آن کشور باشند و به دنبال بحران‌آفرینی جدید و برافروختن شعله‌های جنگ در کره و خاورمیانه نباشند.».سردار دهقان تصریح کرد: «ملت‌ها پیام اظهارات مکارانه و رذیلانۀ دشمنان خود را خوب دریافت می‌کنند. از این رو، پاسخ ملت‌ها نیز با اقدامات آن‌ها تناسب دارد.». وزیر دفاع بیان کرد: «ملت رنج‌دیدۀ یمن، که مورد تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان با حمایت تمام‌عیار آمریکا قرار گرفته، خود، با اتکا به قدرت مردم و توانمندی‌های خود مقابل این ائتلاف و حامیان آن‌ها ایستاده و تا‌کنون آن‌ها را در دستیابی به اهداف شومشان ناکام گذاشته است و این مسیر را تا پیروزی ادامه خواهد داد.».

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس