آخرین خبرها

گاف عجیب وزارت دفاع ایالات متحده ؛ ناوهای آمریکا به جای کره از استرالیا سر درآوردند

در روزهای اخیر و به دنبال اوج‌گیری تنش‌ها و جنگ لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ، مقامات آمریکا از اعزام یک ناو‌گروه جنگی به منطقه جهت هشدار به کرۀ شمالی خبر دادند و سه روز قبل نیز دوباره اعلام شد که سه ناو این کشور در مسیر شرق آسیا هستند تا قدرت نظامی ایالات متحده را به رخ کرۀ شمالی
بکشند.
به گزارش مهر، این در حالی است که در این میان روزنامۀ انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرد که ناوهای آمریکایی در مسیری کاملا مخالف در حرکت‌اند و در مکانی ٣۵٠٠مایل دورتر از محل مورد نظر، یعنی در نزدیکی آب‌های استرالیا، برای شرکت در رزمایش نظامی مشترک با این کشور هستند.
مقامات آمریکایی گفته‌اند این مسئله ناشی از سلسله‌ای از اشتباهات از جمله اعلام پیش‌از‌موعد آغاز مأموریت و توضیح نادرست جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، در‌مورد موقعیت این ناوگروه بوده است. در خبری دیگر، شبکۀ سی‌ان‌ان اعلام کرد پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا)، در ماه می‌، دو آزمایش موشکی انجام خواهد داد. به گزارش ایرنا، این آزمایش‌ها برای پی بردن به این نکته انجام می‌شود که آیا آمریکا توانایی هدف قرار دادن موشک‌های شلیک‌شده از سمت کرۀ شمالی را دارد یا خیر.
پیش‌تر اعلام شده بود که کرۀ شمالی موشک‌هایی در اختیار دارد که با آن‌ها می‌تواند آمریکا را هدف قرار
دهد. از همین رو و با توجه به تشدید تنش‌ها میان دو کشور و تهدید آمریکا به حمله به کرۀ شمالی و واکنش پیونگ یانگ به این ادعا، پنتاگون در نظر دارد توانایی خود را در برابر کرۀ شمالی آزمایش کند.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس