آخرین خبرها

اقتصاد ایران

﷯تغییر ناگهانی مدیران﷯
رجانیوز: یک ماه مانده به انتخابات، جا‌به‌جایی‌های مهمی در سازمان امور مالیاتی که با درآمد سالانه حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان نقش مهمی در تامین مخارج دولت دارد، در حال رقم خوردن است؛ از جمله برکناری مدیر طرح جامع مالیاتی و احتمال تغییر پناهی قائم مقام سازمان.

﷯میزان بدهی دولت﷯
تسنیم: مجموع بدهی‌های دولت و شرکت‌های دولتی در اواخر دولت قبل حدود ١٠٠‌هزار میلیارد تومان بوده است که این رقم در بهمن ماه سال‌٩۵ به بیش از ٢١٠‌هزار میلیارد تومان رسیده است که رشد ١١٠‌هزار میلیارد تومانی بدهی دولت را نشان می‌دهد.

﷯بلوکه کردن فرش‌های ایرانی﷯
نسیم: سیدرضی میری، رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران که خود از صادرکنندگان فرش دستباف ایرانی است، می‌گوید فرش‌های ایرانی که برای فروش یا شرکت درنمایشگاه به آمریکا صادرشده ولی فروخته نشده‌اند همچنان امکان بازگشت ندارند و بلوکه شده‌اند.

﷯واردات ١۵‌میلیون تن گندم﷯
مشرق: شیخی، کارشناس اقتصاد کشاورزی گفت: در دولت یازدهم واردات گندم ١۵‌میلیون تن بوده است، در‌حالی‌که در دولت‌های دهم و نهم به ترتیب ١٢.۵، ٧میلیون تن بوده است. این واردات در حالی صورت می‌گیرد که قرار بود در گندم خودکفا شویم.

﷯تعطیلی کارخانه خودرو﷯
الف: در ادامه تعطیلی واحدهای تولیدی کشور در دولت، شرکت زاگرس خودرو بروجرد هم که به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه خصوصی خودروسازی کشور فعالیت می‌کرد تعطیل شد. چندی پیش یکی از کارگران این کارخانه اعلام کرد: زاگرس خودروی بروجرد به برکت دولت مدعی تدبیر با صدها کارگر از تولید خارج و کارگران آن هم اخراج شدند.

﷯سپرده‌گذاران کاسپین﷯
مهر: از‌آنجایی‌که قائم مقام بانک مرکزی از تعیین تکلیف تعاونی‌های ادغامی در کاسپین تا روز  سوم فروردین خبر داده بود جمع زیادی از سپرده‌گذاران کاسپین با تجمع مقابل بانک مرکزی منتظر اعلام برنامه‌های این بانک برای بازگرداندن سپرده‌هایشان هستند. 

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس