آخرین خبرها

در شهر

آمادگی کمک شهر
به سیل‌زدگان
گروه خبر- رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در نامه‌ای خطاب به رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای سیل‌زده در غرب کشور، آمادگی مدیریت شهری مشهد را برای کمک‌رسانی به آسیب‌‌دیدگان اعلام کرد. به‌گزارش شهرآرا، در نامۀ محمدکمال سرویها خطاب به رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای تبریز، ارومیه، سنندج، اردبیل، آذرشهر و عجب‌شیر، آمده است: «مطمئناً مردم خوب و نوع‌دوست ایران، به‌ویژه مسئولان، همچون گذشته نهایت مساعی خود را در کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده مبذول داشته و یار و مددرسان آن‌ها خواهند بود و این شورا نیز آمادگی خود برای کمک به این عزیزان را اعلام می‌دارد.»


مذاکره با کره‌ای‌ها برای تأمین تجهیزات شهری
گروه خبر- مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان‌رضوی از مذاکره با یک شرکت تولیدکنندۀ تجهیزات شهری از کرۀ‌جنوبی برای تأمین نیاز شهرداری‌ها در این بخش خبر داد. به‌گزارش شهرآرا، قربان میرزایی عنوان کرد: «با توجه به رسالت سازمان در بخش تأمین تجهیزات شهری بررسی و ارزیابی شرکت‌های معتبر از سراسر دنیا در دستورکار معاونت بازرگانی سازمان قرار دارد».


واگذاری سهم‌الشرکۀ شهرداری در پروژۀ آرمیتاژ
گروه خبر- معاون اقتصادی شهردار مشهد از واگذاری سهم‌الشرکۀ شهرداری در پروژۀ مشارکتی آرمیتاژ گلشن به سرمایه‌گذار این پروژه خبر داد و گفت: «سیاست فروش سهم‌الشرکۀ شهرداری در پروژه‌های مشارکتی، ابتکاری اثرگذار و سلامت است که توسط شهرداری مشهد درحال انجام است.». به‌گزارش شهرآرا، محمدرضا مزجی اظهار کرد: «اگر در تمام شهرهای کشور نهادینه شود، تأثیر بسزایی در رشد و توسعۀ شهرها و ترقی کشور خواهد داشت».


برپایی جشنوارۀ
شیلات و آبزیان
گروه خبر- با هدف ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصولات غذایی سالم، عرضۀ مستقیم محصولات شیلات و آبزیان در اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود. به‌گزارش شهرآرا، این جشنواره به‌همت سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری مشهد و همکاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی از تاریخ ۴ تا ٨ اردیبهشت‌ماه جاری در بوستان ملت دایر خواهد بود. شهروندان می‌توانند انواع ماهی‌های پرورشی، گرمابی، سردآبی، شمال، جنوب، خاویاری، خاویار، میگو، کنسرو ماهی و انواع محصولات فراوری‌شده شیلات را به‌صورت مستقیم و بسته‌بندی از این جشنواره تهیه کنند.


برگزاری همایش
«نبض زمین» در مشهد
گروه خبر- مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد از برگزاری همایش «نبض زمین» در مشهد به‌مناسبت روز جهانی زمین پاک با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی دانشگاه فردوسی خبر داد. به‌گزارش شهرآرا، محمد پذیرا بیان کرد: «به‌مناسبت دوم اردیبهشت‌ماه، روز جهانی زمین پاک، مدیریت محیط زیست شهری با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی دانشگاه فردوسی مشهد، ویژه‌برنامه‌ای را برگزار می‌کند». وی افزود: «دراین‌راستا همایش "نبض زمین" از دوم تا پنجم اردیبهشت‌ماه در محل دانشگاه فردوسی و بوستان کوهسنگی برگزار خواهد شد».
itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس