کهکشانی‌ها بعد از نجومی‌ها!

مهدی محمدی- وزیر بهداشت گفت: «بخش دولتی فقط ۵درصد خدمات دندان‌پزشکی را ارائه می‌دهد.» نظر شما در این خصوص چیست؟
الف. اینجا باید بگوییم: «شما که زحمت کشیدین، چرا این‌قدر کم کشیدین؟»
ب. احتمالا همان ۵درصد هم صرفا مربوط به سرویس‌کردن دهان افراد است و در موارد دیگر مشکلات دهان و دندان، دولت هیچ تعهدی ندارد.
ج. آقای هاشمی؛ مطمئنی فقط ۵درصد؟ نزدیک انتخابات شده، مثل سه‌برابرشدن یارانه‌ها و گرفتن حساب شبا برای واریز سهام عدالت، قصد ندارید این ۵درصد را هم کمی بالاتر ببرید؟
د. خدا را شکر دولتی داریم که ۵درصد هزینه‌های دندان را پوشش می‌دهد؛ من ٩۵درصد هزینه را داشتم و فقط لنگ همین ۵درصد بودم.
﷯ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: «افزایش ٧٠٠درصدی، ٨٠٠درصدی و ١٠٠٠درصدی در دستمزد پزشکان دیده می‌شود. اما برای کارگران فقط نیم‌درصد افزایش دستمزد در نظر گرفته می‌شود.» نظر شما در این خصوص چیست؟
الف. چرا همواره سعی می‌کنید با انتشار چنین اظهارنظراتی دستاوردهای دولت را زیرسوال ببرید؟ چرا نمی‌گویید به‌تازگی سازمان حمایت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که دولت گران‌فروشی جوجه را ممنوع کرد. ممنوعیت فروش جوجه مهم‌تر است یا افزایش ١٠٠٠درصدی دستمزد پزشکان؟
ب. افزایش دستمزد پزشکان تدبیری حکیمانه بوده است. اگر مردم نتوانند از عهده ویزیت و درمانشان برآیند،متوجه می شوند که پیشگیری بهتر از درمان است، زیرا درمان کلی هزینه دارد و عملا ممکن نیست و به این ترتیب شاهد نسلی خواهیم بود که همواره مراقب سلامتی‌اش بوده و به دکتر نمی‌رود.
ج. چرا شلوغش می‌کنید؟ ١٠٠٠درصد می‌شود ١٠برابر! یعنی تنها حقوقشان ١٠برابر شده‌ است.
د. دیگر کار بعضی‌ها از نجومی گذشته، این‌ها کهکشانی ‌شدند!

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس