آخرین خبرها

امنیت

واجبات استفاده از وای‌فای عمومی
امروزه با استفاده از وای‌فای مجانی در مراکز خرید، قهوه‌سراها، رستوران‌ها و سایر مکان‌ها می‌توانید به اینترنت وصل شوید، اما باید بدانید استفاده از وای‌فای عمومی، منبع اصلی شکاف‌های امنیتی به شمار می‌آید. از این رو بهتر است با رعایت نکات زیر، از سرقت اطلاعات جلوگیری کنید.
تنها از سایت‌های امن و رمزگذاری شده که با https:// و نماد قفل بسته آغاز می‌شود، بازدید کنید.
حواستان باشد که در هر مکان عمومی تنها از شبکه آن مکان استفاده کنید؛ زیرا همواره هکرهایی هستند که با نام‌های معروف، به اطلاعات شما دسترسی می‌یابند.
برای افزایش امنیت، هنگام خروج از مکان عمومی، همه صفحات شخصی خود را ببندید و برای استفاده مجدد، رمز جدیدی برای دستگاه خود در نظر بگیرید.


حفاظت از حریم خصوصی در اینترنت
داشتن حساب‌های کاربری متعدد در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های اینترنتی، صفحات شخصی در وب، رمز ورود به بانک و... موجب می‌شود تا افراد برای فراموش‌نکردن رمزهای ورود از پسوردهایی مشابه و تکراری استفاده کنند، این‌کار یکی از اشتباهات بزرگ افراد است که به‌راحتی مورد سوء‌استفاده هکرها قرار می‌گیرد.
برای اینکه از حفظ‌کردن رمزهای متعدد راحت شوید و از طرفی دیگر برای در امان ماندن و حفاظت خود در فضای وب پسوردهای متفاوتی را انتخاب کنید، بهتر است از برنامه پسوردمنیجر (password manager) استفاده کنید.
به واسطه این برنامه می‌توانید یک کلمه عبور اصلی برای ورود به برنامه ایجاد کنید و سپس به تعدادی که نیاز دارید، کلمه عبور و رمز برای آن تعریف کنید.
این برنامه برای نسخه‌های ویندوز، مک و اندروید طراحی شده است و می‌توایند به‌راحتی با استفاده از آن بانک اطلاعاتی مناسبی برای خود ایجاد کنید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس