آخرین خبرها

خبر

ضریب نفوذ ١٠١درصدی موبایل در کشور
همایش مدیران وزارت ارتباطات رگولاتوری چندی پیش برگزار شد و طی آن معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص ضریب نفوذ موبایل در کشور اذعان داشت که هم‌اکنون این پارامتر به ١٠١.١٩درصد رسیده است. گفتنی است ضریب نفوذ تلفن همراه در یک کشور برابر است با نسبت تعداد شماره‌های موبایل فعال در آن کشور به جمعیت فعال.
علاوه‌برآن عمیدیان به موفقیت‌های دولت یازدهم در افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت اشاره کرد و گفت در انتهای دولت دهم این مقدار ۴.٧میلیون پورت بود، درحالی که هم‌اکنون به ١٠میلیون پورت رسیده است. رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه صحبت‌هایش در رابطه با نظارت بر عملکرد سرویس‌دهنده‌های اینترنت ثابت و همراه این‌گونه بیان کرد: اگر سرویس‌دهنده ثابتی اعلام می‌‌کند که در ٢٧هزار روستا سرویس اینترنت دارد، رگولاتوری این گفته شرکت را در تمام روستاهای اعلام شده بررسی می‌‌کند و صحت آن را می‌سنجد.


بهره‌برداری از
شبکه علمی کشور
از اردیبهشت
رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی گفت: شبکه علمی کشور از اردیبهشت در قالب پنج فاز آماده بهره‌برداری در کشور است.
به گزارش وزارت علوم، فتح‌اله مضطرزاده در اجلاس سراسری روسای دانشگاه‌ها گزارشی درخصوص راه‌اندازی شبکه علمی کشور ارائه کرد. وی با اشاره به تصویب قانون شبکه علمی کشور در برنامه پنجم توسعه گفت: این شبکه مستقل و مبتنی بر فیبر تاریک با هدف اتصال تمامی دانشگاه‌ها و با امکان اتصال به سایر شبکه‌های معتبر علمی از جمله شبکه علمی اروپاست که قرار است اولین اتصال به شبکه علمی اروپا در شش ماهه اول امسال صورت گیرد.
مضطرزاده گفت: فاز اول شامل شهر تهران و در اردیبهشت۹۶ و فاز دوم شامل شهرهای اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، کرج، اهواز و قم در آبان۹۶ و فاز سوم شامل سایر مراکز استان در آبان۹۷ و فاز۴ شامل سایر شهرهای ایران در آبان۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

itbaran.ir شرکت داده پردازی باران شرق توس